Youtube, TV uygulamasını daha etkileşimli hale getiriyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Youtube, TV uygulamasını daha etkileşimli hale getiriyor

0

YouTube, televizyon uygulamasını yeni özelliklerle güncelledi. Güncelleme ile bölümlere, yorumlara ve video açıklamalarına daha kolay erişilerek izleme deneyimi daha etkileşimli hale geliyor.

YouTube, televizyon uygulamasını yeni özelliklerle güncelledi. İzleme deneyimini daha etkileşimli hale getiren, bölümlere, yorumlara ve video açıklamalarına, izlenen videonun önüne geçmeden daha fazla önem veren güncelleme yayınlandı.

Yeni güncellemeyle açıklamalara, yorumlara ve diğer öğelere yer açmak için videoyu bir miktar küçültülüyor. Tabi bu görünüm varsayılan olmayacak ancak kullanıcılar isterse daha etkileşimli olan bu arayüze kolayca erişebilecek.

YouTube, etkileşimli özellikleri sağ tarafa kaydırarak alışverişi TV ekranına taşımak için de çaba harcıyor. İçerik oluşturucuları içeriklerinde öne çıkanları eklediğinde “bu videodaki ürünler” bölümü görülecek. Ancak YouTube, işlemin tamamını televizyondan halletmeye izin verecek aşamaya henüz ulaşmadı. Bunun yerine uygulama, ürünleri telefondan satın alabilmek için bir QR kod gösterecek.

YouTube, bu yeni tasarımın aynı zamanda YouTube TV’ye de uygulanacağını ve abonelerin birşeyler izlerken skorları takip etmelerine olanak tanıyacağını söylüyor. Güncellemeler önümüzdeki haftalarda aşama aşama herkese sunulacak.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir