Microsoft, Samsung ile iş birliği mi yapacak?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, Samsung ile iş birliği mi yapacak?

0

Gelen son bilgilere göre, Microsoft ile Samsung yapay zeka alanında bir iş birliğine gidebilir. İşte detaylar…

Ortaya çıkan son sızıntılara göre, Microsoft ile Samsung yapay zeka teknolojileri alanında kapsamlı bir iş birliği yapabilir. Bu ittifak resmi olarak gerçekleştiği takdirde, teknoloji dünyasında kartlar yeniden dağıtılabilir.

Microsoft’un önümüzdeki dönemde bu alanda başka iş birlikleri de planladığı konuşuluyor. Şirketin büyük yatırım yaptığı OpenAI’ın inanılmaz yükselişi ve bunun hisselere olan etkisi, firma yönetiminin yapay zeka konusundaki hevesini artırmış durumda. İşte konu hakkındaki en önemli detaylar…

Microsoft ile Samsung yapay zeka ittifakı mı kuruyor?


Samsung’un üst düzey yöneticilerinden Kyung Kye-hyun’un gelecek ay düzenlenecek olan MS CEO Summit 2024 etkinliğine resmi davet aldığı belirtiliyor. Bu etkinliğin ardından ise tecrübeli yöneticinin Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve CEO’su Satya Nadella ile özel bir toplantı gerçekleştireceği öne sürülmekte. Bu toplantının birçok yeni projeye gebe olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.


 
Galaxy AI önümüzdeki dönemde ne gibi yeni özellikler kazanacak?Şirketin Samsung’un yeni nesil yapay zeka çiplerinden büyük ölçüde yararlanmak istediği öne sürülüyor. Ek olarak günümüzde 100 milyondan fazla cihazda kullanılmakta olan Galaxy AI fonksiyonlarına da kendi lisanslı hizmetlerini entegre etmek istiyor. Bu anlaşma resmileşirse, Microsoft’un hisse değerlerinde gözle görülür bir artış yaşanması bekleniyor. Günün sonunda, bu gelişmenin kullanıcıların yararına olmasını umuyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft yeni yapay zeka projeleriyle iyi bir başarı yakalayabilecek mi? Siz hiç Samsung marka bir elektronik cihaz kullandınız mı? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir