WhatsApp’a Sesli Durum Paylaşma Geldi: Fotoğraflardaki Metinleri Kopyalama Özelliği de Yolda!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Sesli Durum Paylaşma Geldi: Fotoğraflardaki Metinleri Kopyalama Özelliği de Yolda!

0

WhatsApp, yeni iOS güncellemesiyle uygulamaya sesli durum paylaşma özelliği getirdi. Bunun yanı sıra fotoğraflardan metin kopyalamanın da platforma geleceği ortaya çıktı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yepyeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçen hafta, uygulamadaki gruplara son kullanma tarihi ekleme olanağının gelebileceğini görmüştük. Buna ek olarak arama sırasında görüntüyü duraklatmadan işlem yapılmasını sağlayan “Resim İçinde Resim” özelliği de yakın zamanda iOS’e gelmeye başlamıştı.

Bugün ise dev platform yepyeni bir güncelleme yayınladı. iOS kullanıcıları için yayınlanan 23.5.78 kodlu sürüm, durumlara kullanıcıları sevindirecek bir yenilik getirdi.

WhatsApp’ta sesli durum paylaşmak mümkün hâle geldi

WhatsApp’ın yeni iOS güncellemesiyle birlikte gelen bu özellik uzun süredir bekleniyordu. Artık kullanıcılar, yazılı, fotoğraflı ve videolulara ek olarak sesli durum güncellemeleri de paylaşabilecek.

Bunu yapmak için ise uygulamadaki “Durum” sekmesine gidip “kalem” simgesine basmanız, sonrasında ise ekranın altında çıkan “mikrofon” simgesine basılı tutmanız gerekiyor. Böylece sesli durum atabiliyorsunuz.

Fotoğraflardaki yazıları metne dönüştürme özelliği de geliyor

Buna ek olarak WABetaInfo, iOS kullanıcılarına fotoğraflardaki yazıları metne çevirme özelliğinin de geldiğini aktarıyor. Buna göre artık kullanıcılar, uygulamadaki herhangi bir fotoğrafta yer alan bir yazıya basılı tutarak onu kopyalayabilecek.

WABetaInfo, özelliğin herkes için yayınlanmaya başladığını bildirdi. Ancak WhatsApp’ın bu konularda yavaş davranabildiğini; yani herkese gelmesinin biraz zaman alabileceğini eklemek gerek. Önümüzdeki haftalarda özelliğin tüm iOS kullanıcılarında görebileceğimi söyleyebiliriz.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-for-ios-23-5-77-whats-new/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir