Apple Watch X’in En Gerçekçi Konsept Tasarımı Paylaşıldı: Manyetik Kordon Bulunacak
 1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch X’in En Gerçekçi Konsept Tasarımı Paylaşıldı: Manyetik Kordon Bulunacak

0

 

Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılara dayalı olarak yapılan Apple Watch Series X render’ları, cihazın daha ince olabileceğini de gösteriyor.

Apple’ın en çok kullanılan ürünlerinden olan Apple Watch’lar, tıpkı iPhone gibi her sene yeni modellere kavuşsalar da uzun ömürlü oldukları için geniş kitlelerce tercih ediliyorlar. Fakat Apple, doğal olarak yeni modelleri satın aldıracak özellikleri öne çıkararak kullanıcıları “Yükseltmeye gerek var mı, yoksa elimdeki yeterli mi?” ikilemine sürüklüyor.

Kullanıcıların farklı istekleri olsa da batarya konusunun herkesi ortak noktada buluşturduğunu söyleyebiliriz. Telefon gibi sürekli şarj edilmesi gereken bu cihazlar için Apple da farklı çözümler arıyor. Bir sonraki Apple Watch serisinde, yani X veya 10 modellerinde de bu konuyu çözmek için kordon mekanizmasında değişikliğe gideceği söylentileri dolanıyordu.

Apple Watch Series X, işte böyle görünebilir

Şimdiye kadar öne sürülen sızıntılar, hâlihazırdaki kaydırmalı kordon mekanizmasının daha büyük bir batarya kullanımını engellediğini, çünkü bu sistemin saat kasasının içinden yer aldığını belirtiyordu. Buna çözüm olarak da Apple, kasa üzerinden yer kaplamayacak manyetik bir sistem çıkaracaktı. Bu sistemde mekanizma, kasaya daha fazla yer bırakarak daha büyük bir bataryanın önünü açıyor.

Apple Watch

Tabii batarya optimizasyonu sunacak tek yenilik bu değil. Apple Watch X’te microLED teknolojisine geçilmeyeceği, onun yerine OLED panelin daha parlak ve daha verimli olacağı söyleniyor. Bu tür optimizasyonların hepsi birleştiğinde de cihazın, Apple Watch’larda şimdiye kadarki en iyi batarya optimizasyonunu sunması bekleniyor.

Kaynak: https://x.com/concept_central/status/1781155153414148147
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir