Instagram Yorumlarına Devrim Yaratacak Özellik Geldi: GIF Kullanarak Yorum Yapılabilecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

Instagram Yorumlarına Devrim Yaratacak Özellik Geldi: GIF Kullanarak Yorum Yapılabilecek!

0

 

Meta, Instagram yorumlarında devrim yaratabilecek bir özelliğin geldiğini duyurdu. Artık GIF olarak yorum yapmak mümkün.

Sık sık farklı özellikleriyle karşımıza çıkan Instagram, yorumlar kısmında devrim yaratacak bir yenilik getirdiğini duyurdu. Meta tarafından yapılan açıklamada, Instagram’daki yorumlara GIF ekleme özelliğinin geldiği ifade edildi.

Sınırlı sayıda kullanıcıya daha önce etkinleştirilmiş olan GIF ekleme özelliği, bugün itibarıyla tüm dünyadaki kullanıcılar için çıkış yapmaya başladı.

Özellik nasıl kullanılacak?

Meta’ya göre yorumlara ekleyebileceğiniz GIF’ler, Giphy kütüphanesinden alınacak. Şirket, bu şekilde kullanıcıların gönderiler ve reels videolarla daha eğlenceli bir şekilde etkileşime girilebileceğini ifade ediyor.

GIF ekleme özelliğini kullanmak ise oldukça basit. Eğer size özellik gelmişse, yorum yazma kutusunun sağ tarafında bir GIF işareti göreceksiniz. Buradan istediğiniz GIF’i seçebilecek ve yorum olarak paylaşabileceksiniz.

Meta, bunların dışında geçtiğimiz ay Reels’e getirdiği düzenleme özelliklerine de yenilikler getireceğini ifade etti. Bunlar, tek bir videoyu kolayca ikiye bölme, klipleri hızlandırma veya yavaşlatma ve kliplere zarar vermeden yerini değiştirme gibi özellikleri içeriyor.

Kaynak: https://about.fb.com/news/2023/05/introducing-new-features-to-make-the-most-of-your-instagram-experience/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap