Telegram’a da Hikâyeler Özelliği Geliyor: Hikâyelerin Sürelerini İstediğiniz Gibi Ayarlayabileceksiniz
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Telegram’a da Hikâyeler Özelliği Geliyor: Hikâyelerin Sürelerini İstediğiniz Gibi Ayarlayabileceksiniz

0

 

Telegram CEO’su Pavel Durov, uygulamaya hikâyeler özelliğinin geleceğini duyurdu. Telegram hikâyeleri, önümüzdeki ayın başlarında kullanılmaya başlayacak.

Belli bir süre içinde kaybolan fotoğraflar veya videolardan oluşan hikâyeler, ilk olarak Snapchat’te sonrasında ise neredeyse tüm sosyal medya platformlarında popüler bir özellik olmayı başarmıştı. Bugün ise popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’dan böyle bir hamle geleceği açıklandı.

Telegram CEO’su Pavel Durov, uygulama üzerinden “Hikâyeler” özelliğinin platforma geleceğini duyurdu. Durov, özelliğin yıllardır kullanıcılar tarafından istendiğini de ekledi. CEO’ya göre Telegram en başta her yerde olduğu için bu özelliğe karşıydı; ancak kullanıcılarını dinleyerek böyle bir adım atmak istedi.

Temmuz içinde gelecek hikâyelerin süreleri diğer uygulamaların aksine kontrol edilebilecek

Kullanıcılar, hikâyelerinin her birinin kimler tarafından görülebildiğini kontrol edebilecek. Herkes, kişiler, seçilen birkaç kullanıcı veya yakın arkadaş listesi gibi seçeneklerle bu yapılabilecek. Telegram hikâyeleri, sohbet listenizin üst kısmında yer alacak. Bunu istemezseniz hikâyeleri gizleyebileceğinizi de ekleyelim.

Bunların yanı sıra hikayelere bağlantı, yazı ekleme ve diğer insanları etiketleme gibi seçenekler sunulacak. Ayrıca, BeReal’dan bildiğimiz hem ön hem de arka kameradan fotoğraf çekip paylaşma özelliği de hikâyelerde bulunacak.

Son olarak özelliğin en dikkat çeken kısmının, hikâyelerin süresini keyfinize göre ayarlayabiliyor olmanız olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde hikâyelerin süreleri 6, 12, 24 ve 48 saat veya Instagram’da olduğu gibi kalıcı olarak ayarlanabilecek.

Telegram hikâyeleri, önümüzdeki ayın başlarında kullanıcılara sunulacak. Durov, özelliğin son test aşamasında olduğunu söylerken Telegram’da yeni bir çağ başlatacağını ekliyor. Temmuz başı dense de özelliğin gelişiyle ilgili kesin bir tarih yok.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir