Meta’nın “Twitter Rakibi” Uygulaması Threads, Türkiye’de Erişime Kapatıldı: İşte Nedeni
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Meta’nın “Twitter Rakibi” Uygulaması Threads, Türkiye’de Erişime Kapatıldı: İşte Nedeni

0

 

Meta, Threads’i Türkiye’de kullanımdan kaldıracağını açıklamıştı. Şirketin kararı, bugün itibarıyla yürürlüğe kondu.

Geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Rekabet Kurumu tarafından Meta’ya yönelik bir soruşturmanın tamamlandığından bahsetmiştik. Rekabet Kurumu, Instagram’a bağlı mikroblog platformu Threads’e geçici tedbir uygulanmasına karar vermişti.

Geçtiğimiz haftalarda Meta, Threads’in Türkiye’deki kullanımının bir süreliğine kapatılacağını açıklamıştı. Uygulama üzerinden kullanıcıları bilgilendirmeye başlayan Meta, platformun 29 Nisan itibarıyla Türkiye’de kullanılamayacağını belirtmişti. O gün, geldi çattı ve an itibarıyla Threads, Türkiye’de erişime kapatıldı. Şu anda uygulamayı açtığınızda, ana sayfanın dahi yüklenmediği görüyorsunuz.

Threads uygulamasındaki bildirim şu şekildeydi:

Threads

Düzenleyici kurum kararı nedeniyle Threads artık Türkiye’de kullanılamayacak

Rekabet Kurumunun kararı nedeniyle, Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’de kullanılamayacak. Profilin devre dışı bırakılacak fakat bilgilerini indirebilir ve profilini istediğin zaman silebilirsin. Türkiye’deki Threads topluluğuna değer veriyoruz ve yakında geri dönmeyi umuyoruz.

Threads uygulaması üzerinde karşımıza çıkan “Daha fazla bilgi al” butonuna dokunduğumuzda, buradaki bağlantıya yönlendirildik. Buradaki açıklamalara baktığımızda yukarıdakilerden çok da farklı bir şey görmüyoruz. Meta, platformun Türkiye’de kullanımdan kaldırılacağını, uygulama indirmelerin ve paylaşım yapmanın mümkün olmayacağını beyan ediyordu. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir