Netflix’in Güncel Abone Sayısı Açıklandı: ABD’deki Fiyatlara da Zam Geldi!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’in Güncel Abone Sayısı Açıklandı: ABD’deki Fiyatlara da Zam Geldi!

0

Netflix, güncel abone sayısını ve yılın üçüncü çeyreğinde kaç para kazandığını açıkladı. Açıklanan veriler, Netflix’te yüzlerin güldüğünün açık bir göstergesi. Ancak Netflix, ABD’deki fiyatlarına zam yapmış durumda…

Dünyanın en popüler çevrim içi dizi ve film platformu Netflix, 2023’ün üçüncü çeyreğine ilişkin mali durum raporunu yayımladı. Böylelikle Netflix’in güncel abone sayısı ortaya çıkmış oldu. Ayrıca şirketin son üç aylık süreçte kaç para kazandığı ve bunun ne kadarının kâr olarak kasaya kaldığı da belli oldu.

Netflix tarafından yapılan açıklama, şirkette yüzlerin güldüğünü gösteriyor. Zira Netflix, son çeyrekte 8.8 milyon arttı. Bu artışla Netflix’in güncel abone sayısı 247.2 milyon olarak kayıtlara geçti. Bu rakam, Netflix’in yıllık bazda yüzde 10,8 büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Bunun en önemli nedeni, bir süredir uygulamada olan şifre paylaşımının engellenmesi.

Netflix’in geliri ve kârı da yükseldi

Netflix, geçtiğimiz üç aylık süreçte 8.54 milyar dolar para kazandı. Bu tutar, geçtiğimiz yılın aynı döneminden yüzde 7,8 fazlaydı. Buna paralel olarak, kârlılık da yıllık bazda yüzde 20 artış gösterdi. Netflix, son üç ayda 1.68 milyar dolar kâr ettiğini açıkladı. Şirketin hisse senedi başına düşen kârı da 3,10 dolardan 3,73 dolara yükseldi.

Netflix, ABD fiyatlarına zam yaptı!

Bu arada; Netflix, ABD fiyatlarına bir zam yaptı. Şirketin “Temel Plan” aylık abonelik ücreti 9,99 dolardan 11,99 dolara, “Özel Plan” aylık abonelik ücreti ise 19,99 dolardan 22,99 dolara yükseldi. Bu açıklama, Netflix Türkiye fiyatlarına da zam gelebileceğinin açık bir göstergesi…

Kaynak:https://s22.q4cdn.com/959853165/files/doc_financials/2023/q3/FINAL-Q3-23-Shareholder-Letter.pdf
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir