Bing’e Sesli Soru Sorma Özelliği Nihayet Masaüstüne Geldi: Kendi Sesiyle Sorularınıza Yanıt da Verecek!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Bing’e Sesli Soru Sorma Özelliği Nihayet Masaüstüne Geldi: Kendi Sesiyle Sorularınıza Yanıt da Verecek!

0

 

Microsoft, Bing sohbet botunun masaüstü versiyonuna sesli soru sorma özelliği getirdi. Ayrıca Bing’in kendi sesiyle sorulara cevap verebileceği de ifade edildi. Özellik, şimdilik yalnızca birkaç dili destekliyor.

Microsoft, yapay zekâ destekli Bing’e kullanıcıların uzun süredir istediği bir özelliği getirdiğini duyurdu. Son güncellemeyle birlikte artık tarayıcının sohbet botuyla masaüstünden sesli sohbet gerçekleştirilebilecek.

Teknoloji devi tarafından paylaşılan blog gönderisine göre artık masaüstü kullanıcıları, sesli bir şekilde sohbet botuna sorularını yöneltebilecekler. Bu özellik, hâlihazırda mobilde bulunuyordu; ancak masaüstü için yoktu.

Bing, sorularınıza sesli bir şekilde yanıt da verebilecek

 

Bing Chat’te bulunan mikrofon simgesine basarak bu özellikten yararlanılabilecek. Microsoft buna ek olarak Bing’in sohbet botu ayrıca, sorduğunuz sorulara kendi sesiyle de yanıt verebileceğini söylüyor. Yani masaüstünde, modelle sesli bir şekilde sohbet edebileceksiniz.

Yeni özellik, şu anlık İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Çince olmak üzere yalnızca belli dilleri destekliyor. Microsoft, ilerleyen zamanlarda daha fazla dil desteğinin geleceğini de ekliyor.

Microsoft’un Bing Chat’e masaüstünde sesli mod getirmesi, şirketin Windows’ta dijital asistanı  Cortana’nın desteğini çekmeye hazırlandığı sırada geldi. Şirket, yakın zamanda bu yıl sonu asistanın fişinin çekileceğini duyurmuştu.

Teknoloji devinin, yeni hamlesiyle kullanıcılarını Bing’e ve Windows 11’e gelecek Copilot isimli yapay zekâ destekli kişisel asistana yönlendirmeye çalıştığını söylemek yanlış olmaz. Bing sohbet botuyla aynı altyapıya sahip olan Copilot, bilgisayarınızın ayarlarını değiştirme, soruları yanıtlama, içerikleri özetleme ve çok daha fazla şeye sahip olacak. Görev çubuğuna eklenecek yapay zekâ aracının testleri bu ay başlayacak. Şirket ilerleyen zamanlarda da tüm Windows 11 kullanıcılarına Copilot’u getirecek. Tam tarihin ne zaman olacağı konusunda ise bir bilgi yok.

 

Kaynak: https://blogs.bing.com/search/june-2023/Bing-Preview-Release-Notes-Voice-Chat-on-Desktop 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir