Netflix şifre paylaşım yasağını delenleri affetti! İşte detaylar
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix şifre paylaşım yasağını delenleri affetti! İşte detaylar

0

Netflix şifre paylaşım yasağı mağdurlarına bir kolaylık sağlıyor! Bu yüzden ihlal yemiş bir hesabınız varsa profilinizi aktarabilirsiniz!

 

Geçtiğimiz aylarda global çaptaki en büyük dijital platformlardan biri olan Netflix şifre paylaşım yasakları ile gündeme gelmişti. Buna göre ortak Netflix hesabı gibi kullanımlar marka politikalarını ihlal ediyordu ve şirket kullanıcılara ceza kesiyordu. Bu konuda mağdur olan ve ceza yiyen kullanıcıları Netflix affeti. İşte Netflix şifre paylaşım yasağı mağdurlarına sağlanan kolaylık ve detayları…

Netflix şifre paylaşım yasağını delenlere son bir şans verdi!

Dijital yayın platformu Netflix geçtiğimiz aylarda yeni bir politika ile ön plana çıkmıştı. Buna göre marka bir hesabı ortak kullanan kullanıcılara para cezaları kesmiş hesapları ortak kullanmalarının önüne geçmişti. Bu durumda sadece aynı evde yaşadığınız kişilerle ortak Netflix hesabı kullanmanıza izin vardı. Örneğin aileniz, ev arkadaşınız ve sevgiliniz gibi. Farklı evlerde yaşadığınız bir arkadaşınızla ortak kullanım yapmanız durumunda Netflix size ceza kesiyor ve bu durumu önlüyor.

Ancak marka bu durumdan mağdur olanlar için bir kolaylık sağladı. Şifre paylaşım kısıtlamaları yürürlüğe girdiğinde arkadaşınızın hesabından atıldığınız için eski bir Netflix hesabına yeniden giriş yapıyorsanız veya yeni bir hesap oluşturuyorsanız artık tüm profil bilgilerinizi o hesaba aktarabilirsiniz. Bununla birlikte kullanımda olmayan ve başka birine ait olan bir hesaba geçtiğinizde ana kullanıcı kendiniz olmanız şartı ile birlikte profil bilgilerinizi o hesaba da aktarabiliyorsunuz.

Yeni gelen bu son özellik aslında kullanıcıların tüm profil bilgileriyle birlikte yeni bir hesaba geçmesine olanak tanıyan ve daha önce de duyurulan Profil Transfer özelliğine ek bir özelliktir. Tek fark, artık profilinizi herhangi bir Netflix hesabına aktarabilmeniz. Aktarabildiğiniz bilgiler arasında kişiselleştirilmiş önerileriniz, görüntüleme geçmişiniz, izleme listeniz, kayıtlı oyunlarınız ve diğer ayarlar yer alır.

Peki bu özellik nasıl kullanılır? Netflix profil aktarma nasıl yapılır?

Bir profili aktarmak için ana sayfadaki açılır menüde profil simgenizin üzerine geldiğinizde “Profili Aktar” seçeneğine tıklayın. Ardından Netflix’in sizden istediği bilgileri eksiksiz olarak yazın ve talimatları izleyin. Profil aktarma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Netflix bu hareketle abone sayısını arttırabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir