Oyun Dünyasının Einstein’ı Hideo Kojima’nın Belgeseli Duyuruldu: İlk Fragman Geldi [Video]
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Oyun Dünyasının Einstein’ı Hideo Kojima’nın Belgeseli Duyuruldu: İlk Fragman Geldi [Video]

0

Bugüne kadar ortaya koyduğu az ama öz projeleriyle oyun dünyasında dev bir isme dönüşen Hideo Kojima’nın belgeseli duyuruldu.

Hideo Kojima ismini bir oyuncu olmasanız bile internette ve sosyal medyada vakit geçiriyorsanız mutlaka duymuşsunuzdur. Metal Gear serisini başlatan, yayınlanmadan korkutan P.T. adlı bir oyunun arkasındaki fikir olan ve son olarak Death Stranding’i hayatımıza katan Kojima, oyun dünyasının en sevilen isimleri arasında yer alıyor.

Kendi bağımsız oyun şirketi Kojima Productions ile faaliyetlerini sürdüren Hideo Kojima, bu kez bir belgesel haberiyle gündeme geldi. Sony PlayStation, Filmworks ve Kojima Productions ortaklığı tarafından hazırlanan belgesel, Kojima’nın hikâyesini konu alacak.

Hideo Kojima belgeselinden ilk fragman da geldi:

Hideo Kojima: Connecting Worlds (Dünyaları Birbirine Bağlamak) adıyla yayınlanacak yeni belgesel, Kojima’nın özellikle yaratıcı süreçlerine, yani bir oyunu veya başka bir projeyi geliştirirken nasıl bir yol çizdiğine ışık tutacak. Belgeselde Kojima’nın kendi açıklamalarının yanı sıra oyun ve sinema dünyasından da önemli isimler fikirlerini paylaşacak.

Bu isimler arasında ünlü yönetmen Guillermo del Toro, şarkıcı Grimes ve Woodkid, oyuncu Norman Reedus ve çok daha fazlası yer alacak. Belgesel için henüz yayın tarihi belirlenmedi.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir