1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

En iyi ücretsiz antivirüs programları 2022

En iyi ücretsiz antivirüs programları 2022
0

Bilgisayarlarımız, gün geçtikçe hayatımıza çok daha fazla girmeye başladı. Bununla beraber bilgisayarlar sayesinde birçok yeni iş kolu bile meydana geldi. Ancak bilgisayarlardan da maalesef bilgi ve emek hırsızlığı yapılabiliyor. Kötü niyetli yazılımlar ve bilgisayar virüsleri nedeni ile bilgisayarlarınızdaki bütün bilgilerin elinizden gidebilir. Ancak antivirüs programları, bizleri bu tür kötü niyetli yazılımlardan ve bilgisayar virüslerinden korumak için varlar. Bu yazımızda sizlere en iyi ücretsiz antivirüs yazılımlarından bahsedeceğiz.

En iyi ücretsiz antivirüs programları

Antivirüs programı seçerken dikkat etmemiz gereken birçok farklı detay bulunmaktadır. En önemli detay ise söz konusu yazılımın bilgisayarınızı nasıl koruyabildiği. Ayrıca antivirüs programları, bilgisayarın kaynaklarını sürekli olarak kullanmakta. Bu kaynakları ne kadar hafif bir şekilde kullandıkları da bir o kadar önemli. Günümüzde birçok firma, antivirüs programı yayınlamakta. Gelin hep birlikte 2022 yılının en iyi antivirüs programlarını inceleyelim.

Bitdefender

Hem Windows hem de Mac için hizmet veren bu antivirüs programı, Safepay bankacılık koruması ile diğer yazılımlara göre daha çok tercih edilen bir programdır. Yapılan testlere göre Bitdefender, oldukça güçlü bir virüs süzgeçine sahip. Bu sayede de bilgisayarınıza zarar verebilecek olan virüsleri teker teker yok ediyor. Bitdefender oldukça güçlü virüs koruma motorlarına sahip olsa bile sistem kaynağını çok fazla kullanmaktadır. Bu yüzden de Bitdefender’ın korumuş olduğu bilgisayarlar, diğer bilgisayarlara göre biraz daha ağır çalışabilir.

Norton AntiVirus

Sadece bir antivirüs programı olarak karşımıza çıkmayan Norton, akıllı güvenlik duvarı ve online bulut depolama hizmeti de sunmaktadır. Eğer çok önemli bilgileriniz var ve bulut depolama alanlarına güvenmiyorsanız, Norton AntiVirus yazılımını denemenizi öneriyoruz. Passmark tarafından yapılan testlere göre Norton AntiVirus, rakip firmaların antivirüs programlarına kıyasla çok daha az sistem kaynağı kullanmaktadır. Bu da bilgisayarınızın hem korunurken hem de yorulmamasını sağlamaktadır. Bütün bunlara ek olarak bilgisayar taramalarında heen hemen her virüslü dosyayı silen Norton AntiVirus’un elinden hiçbir kötü yazılım kaçamıyor.

Kaspersky

Yıllardır birçok büyük firma bile Kaspersky firmasının antivirüs programını tercih ediyor. Oldukça güçlü bir bilgisayar savunma yazılımı olan Kaspersky, maalesef ki bilgisayar sistemlerini çok fazla kullanıyor. Akıllı tarama kontrolleri ile istediğiniz disklerin otomatik bir şekilde taranmasını söyleyebildiğiniz bu program, siste kaynaklarını ne kadar fazla kullansa bile o kadar da iyi bir koruma sağlıyor. Bu yüzden de Kaspersky programını kullanmak, bilgisayarınızın güvenliğini maksimuma çıkaracaktır. Ayrıca kripto para madenciliği ile ilgilenmekteyseniz eğer Kaspersky, kripto para madencilik enfeksiyonuna karşı koruma sağlar.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.