Microsoft, gerçekten işe yarayan bir widget’ı nihayet Windows 11’e getiriyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, gerçekten işe yarayan bir widget’ı nihayet Windows 11’e getiriyor

0

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarının uzun zamandır istediği widget’ı kullanıma sunuyor; en sonunda widget alanına işletim sistemini geliştirecek bir özellik katıyor.

Windows 11 kullanıcıları nihayet bekledikleri bir widget’a sahip olacak gibi görünüyor. Microsoft, Dev Channel’da Phone Link uygulamasını kullananlar için yeni bir widget’ı kullanıma sundu.

Microsoft Store’dan uygulamanın 1.23011.73.0 sürümünü veya daha yeni bir sürümü yükledikten sonra, Telefon Bağlantısı widget’ını masaüstüne ekleyebiliyorsunuz. Widget 3 farklı boyutta geliyor ve bildirimleri, pil seviyesini, ağ durumunu, Bluetooth ve Wi-Fi gibi çeşitli durum göstergelerinin kontrol edilmesini sağlıyor. Widget üzerindeki bir mesaja tıklamak Phone Link uygulamasını başlatıyor ve sizi bildirim bölümüne götürüyor.

Microsoft’un Widget alanını sadece MSN haberlerini vermek veya çeşitli yayınların tanıtımı için kullanmadığını, işletim sistemine daha yararlı parçacıklar eklemek için de kullanmaya başladığını görmek sevindirici.

 Ama bu bölümün yine de ayrı bir bölüm gibi görünmesi şikayet almaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar, Phone Link bildirimlerini kontrol etmek için Windows Widget’larını açmanın, uygulamayı görev çubuğundan başlatmaktan farklı olmadığını iddia ediyor. Aslına bakılırsa bu durum, gerçekten de hızla göz atılabilir bilgiler sağlayan widget’ların ana fikrine pek uygun görünmüyor. Kullanıcılar da, haklı olarak, Microsoft’un widget’ların doğrudan masaüstüne yerleştirilmesine izin vermesini istiyor
 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir