Windows 11 Android Alt Sistemi Resim İçinde Resim Özelliği Kazandı
  1. Ana Sayfa
  2. Windows

Windows 11 Android Alt Sistemi Resim İçinde Resim Özelliği Kazandı

0

Microsoft, Windows 11’de Android kullanımı için Windows Alt Sistemi güncellemesini (2303.40000.3.0) tüm Windows Insider kanallarına gönderiyor. Bu güncelleme güvenilirliği ve güvenliği artıracak ve resim içinde resim (PIP) özelliğini etkinleştirecek.

Resim İçinde Resim Özelliği

Android PIP özelliğini kullanan uygulamalar için alt sistem artık bu özelliği destekliyor. Uygulamaları pencereli modda kullanma esnekliği ve tüm harika Windows yeniden boyutlandırma ve yakalama özellikleriyle, Android uygulamalarında çoklu görev yapmak daha da kolaylaşıyor.

Yeni Güncellemede Neler Var?

  • Resim içinde resim modu güncellemesi
  • Alt sistemi minimum kaynakla çalıştıran ancak uygulamaların “Gerektiğinde” modundan daha hızlı başlatılmasını sağlayan WSA Ayarları uygulamasına yeni bir “Kısmen çalışıyor” sistem ayarı eklendi
  • Linux çekirdeği 5.15.78’e güncellendi
  • Platform güvenilirliğinde iyileştirmeler yapıldı
  • Android 13 güvenlik güncellemeleri yapıldı

Geri Bildirim Verme

Android için Windows Alt Sistemi ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar, Uygulamalar > Android için Windows Alt Sistemi altındaki Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla geri bildirimde bulunabilirler.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap