Öğrenciler: Google Aramadan Matematik ve Fen Problemleriyle İlgili Daha Fazla Yardım Alın!
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Öğrenciler: Google Aramadan Matematik ve Fen Problemleriyle İlgili Daha Fazla Yardım Alın!

0

 

Google, Arama Bloğ’undaki bir yazıdaÖğrencilerin daha zor sorunları çözmelerine yardımcı olmak için Arama ve İncele konusunda yeni güncellemeler sundu.

İster bir matematik ders kitabına giriyor olun, ister karmaşık bir fizik problemi hakkında daha fazla bağlam elde etmek için Aramaya yöneliyor olun, bazen tam olarak ne aradığınızı tanımlamak zor olabilir. Örneğin, bu karmaşık biyoloji kavramını veya sinir bozucu geometri problemini ele alalım. Arama ve Lens’teki yeni özelliklerle artık STEM ile ilgili kavramları görselleştirebilir ve bunlara daha doğal ve sezgisel bir şekilde göz atarak hangi denklemin kullanılacağını anlayabilirsiniz.

Matematik, fizik ve geometri konularında yardım alın

Bir matematik problemini çözmeye çalışırken ve bir sonraki adımın ne olması gerektiğinden tam olarak emin olmadığınızda sinir bozucu olabilir. Şimdi, problemi Aramada aradığınızda, trigonometri ve kalkülüs gibi konularda daha da fazla yardım alabileceksiniz. Adım adım açıklama ve çözümü görmek için denkleminizi veya integralinizi Arama çubuğuna yazmanız veya Lens ile fotoğraf çekmeniz yeterlidir. Deneyimi masaüstünde ve yakında mobilde denemek için “matematik çözücü” de yazabilirsiniz.

Lens kullanarak integral matematik probleminin fotoğrafını çeken ve problemin nasıl çözüleceğine dair adım adım sonuçlar alan birinin ekran kaydı.

Büyük dil modellerindeki ilerlemelerle, artık lise fiziğinden birçok temel konudan başlayarak kelime problemleri konusunda da yardım alabilirsiniz. Bu deneyim, bilinen ve bilinmeyen değerleri belirlemenize ve hangi formülleri ve ne zaman kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olur.

Matematik ve fizik problemlerinin ötesinde, Aramada geometri yardımı aramak benzersiz bir zorluk sunar, çünkü bu problemleri tek başına kelimelerle tanımlamak genellikle daha zordur. Diyelim ki bir üçgenin alanını bulmakla görevlendirildiniz ve size verilen tek şey üçgenin bir diyagramı ve iki tarafın ölçümleri. Sorunun resmini çekemeden, yardıma ihtiyacınız olan şeyi kelimelerle ifade etmek zordur. Şimdi, görsel probleminizi tanımlayan yazılı bir sorgu bulmaya çalışmak yerine, sorunun hem görsel hem de metin bileşenlerini yorumlamak ve nasıl çözüleceğine dair adım adım bir açıklama oluşturmak için belirli üçgen problemlerinde Lens’i kullanabilirsiniz.

Lens kullanarak bir geometri probleminin fotoğrafını çeken ve sorunun nasıl çözüleceğine dair adım adım sonuçlar alan birinin video kaydı.

Aramada STEM kavramlarını görsel olarak keşfedin

STEM ile ilgili konulara ilişkin derin bir görsel anlayış geliştirmek, konuya bir bütün olarak hakim olmanın önemli bir parçasıdır ve hatta benzer konular hakkında daha fazla bilgi edinmek isteme merakınızı uyandırabilir . Örneğin, mitokondri hakkında genel bir anlayışa sahip olabilirsiniz, ancak iç zar içindeki kristali veya matrisi oluşturan iç kıvrımları tam olarak hayal edemezsiniz. Aramadaki 3B modellerle, yaklaşık 1.000 biyoloji, kimya, fizik, astronomi ve ilgili konu için tanımları ve genel bakışları içeren etkileşimli diyagramları keşfedebileceksiniz.

Arama sonuçları sayfasında bir mitokondrinin etkileşimli 3B diyagramını keşfeden birinin ekran kaydı. Çeşitli bileşenleri döndürüyor, yakınlaştırıyor ve tıklıyorlar.

Google blogundan Rob Wong Product Lead Bu yeni ve geliştirilmiş özelliklerle, insanların meraklarını beslemeye ve yol boyunca birkaç yeni şey öğrenmeye devam edebilmelerini umduğunu belirtiyor.

Kaynak: https://blog.google/products/search/more-help-with-math-and-science-problems-in-search/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir