YouTube’dan Premium abonesi olmayanları kızdıracak yeni karar
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

YouTube’dan Premium abonesi olmayanları kızdıracak yeni karar

0

YouTube herkesi Premium abonesi yapmak için can sıkmaya devam ediyor. Alınan yeni karar, özellikle YouTube’u TV’lerinde izleyenleri vuracak.

YouTube’un abonelerini premium üyelik seviyesine çekme yaklaşımının bir bölümü de, kullanıcıları bıktırarak ödeme yapacak kadar sinirlendirmek gibi gözüküyor. Örneğin, reklamlar, ücretsiz üyelik seviyesinde oldukça can sıkıcı olabiliyor ve pek çok kullanıcı sadece bundan kurtulmak için YouTube Premium’a üye oluyor. Ve bu durum yakın gelecekte daha da sinir bozucu olabilir. YouTube, çok yakında TV uygulamalarında çok daha can sıkıcı gibi görünen bazı değişiklikler yapabilir.

Şirket, bu hafta düzenlediği YouTube Brandcast etkinliği sırasında, atlanamayan 30 saniyelik reklamların yakında TV’lere geleceğini doğruladı. Kısa bir süre önce bir istatistikte görüldüğü üzere, tüm YouTube izlemelerinin yarısından biraz daha azı TV’lerde gerçekleşiyor. Bu da YouTube’un, izleyiciler için aynı alandaki diğer pek çok markaya göre çok daha önemli bir Netflix rakibi olduğunu açıkça gösteriyor.

YouTube, reklamsız YouTube Premium’a kaydolmamış olanlar için atlanamayan 30 saniyelik reklamlara ek olarak, TV’lere de “duraklatma deneyimleri” getiriyor. Bu değişikliklerin ne zaman devreye gireceğine dair net bir tarih bildirilmemiş olsa da, bu ek reklam biçimi, bir içeriği her duraklattığınızda ekranınızda gerçekleşiyor.

Kısacası, kullanıcıları YouTube Premium’a yöneltmek için gerçekten can sıkıcı bazı kararlar alınıyor gibi gözüküyor. Ayrıca, reklam engelleyici eklentilere karşı alınan kararları da unutmamakta fayda var.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir