Apple, ChatGPT’ye rakip olmaya hazırlanıyor!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Apple, ChatGPT’ye rakip olmaya hazırlanıyor!

0

 

Apple, yapay zeka çalışmaları için departmanını genişletiyor. Şirket, ChatGPT’yi de geçip sektörün en iyisi olmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyası son dönemde yapay zekanın geldiği son nokta ile donatılıyor. Birçok şirket, yapay zeka destekli platformlarını oluşturmaya başladı. Özellikle ChatGPT ile birlikte platformlar oldukça popüler hale geldi. Hal böyle olunca sektörde çıtayı belirleme hedefiyle ürünler çıkaran Apple da harekete geçti.
Apple, yapay zeka departmanı için son üç haftada 28 mühendis aldı

Daha önce birçok önemli kaynak şirketin ChatGPT benzeri bir program üretmek için önemli adımlar attığını belirten bilgiler paylaşmıştı. The Wall Street Journal tarafından ortaya çıkarılan bir belgeye göre Apple, yapay zeka departmanını genişletmeye devam ediyor. Haber, Sadece Mayıs ayında yeni 28 çalışanın işe başladığını söylüyor.

İşe alımlar mühendisler, araştırma bilim adamları, özel proje yöneticileri ve diğer bazı pozisyonlardan oluşuyor. Öte yandan Apple’ın bu alanda geri planda durmasının nedenleri arasında Tim Cook’un endişeleri yer alıyor. Cook’a göre AI tabanlı ürünler oldukça popüler olsa da çözülmesi gereken birçok kusuru var.

Apple’ın adı son dönemde ChatGPT ile sık sık bir araya geliyor. OpenAI, birkaç gün önce yapmış olduğu açıklamayla ChatGPT modelinin mobil uygulamasını resmi olarak tanıttı. Yapay zeka alanında son dönemlerin yıldızı konumundaki ChatGPT, artık iOS ortamında mobil uygulama üzerinden de hizmet verecek.


Öte yandan Apple, ChatGPT’ye karşı bazı önlemler alıyor. Daha önce yapay zeka sistemlerinin kullanımı konusunda kısıtlamaya giden JP Morgan, Verizon ve Amazon gibi şirketlere son olarak Apple da eklendi. ABD’li teknoloji devi gizli bilgilerin sızdırılabileceği gerekçesi ile çalışanlarının ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını kullanmasını kısıtladı.

Apple, yapay zeka konusunda hedeflerine ulaşır mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz_ Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir