Yersiz Küslüklere Son: Google, Artık Rehberinizdeki Kişilerin Doğum Günlerini Gösterecek
 1. Anasayfa
 2. Genel

Yersiz Küslüklere Son: Google, Artık Rehberinizdeki Kişilerin Doğum Günlerini Gösterecek

0

 

Google, ‘Kişiler’ uygulamasına oldukça kullanışlı olabilecek bir özellik getirdi. Uygulama, yeni eklenen ‘Sizin İçin’ bölümüyle rehberinizdeki kişilerin doğum günlerini size hatırlatacak.

Teknoloji devi Google, son zamanlarda ‘Kişiler’ olarak adlandırılan rehber uygulamasına birçok yenilik getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyordu. Aralık ayında da uygulamaya ‘Öne Çıkanlar’ sekmesini eklemişti. Bu sekme, tüm favorilerinizi ve son aramalarınızı göstererek önemli kolaylıklar sağlıyordu.

Google şimdi ise bu konuda yeni bir adım attı. 9to5Google’ın bildirdiğine göre ‘Kişiler’ uygulamasının 4.2 sürümünde ‘Sizin İçin’ ismi verilen bir bölüm ekledi. Öne Çıkanlar sekmesinde yer alan bu bölümün oldukça yararlı bir işlevinin olduğu görüldü.

‘Sizin İçin’ bölümü, rehberinizdeki kişilerin doğum günlerini gösterecek

 

Özel günleri unutan insanların oldukça işine yarayacak gibi görünen bu özellik, son aramalar ve favoriler kısımlarının arasına eklendi.

‘Sizin İçin’ bölümü, kişilerinizin ismi ve fotoğraflarına ek olarak doğum günlerini gösteriyor. Üstelik bu özel gün için bir sayaç da bulunuyor. Bunun ‘Mesajlar’ uygulamasındaki doğum günü hatırlatma özelliğine benzediğini söyleyebiliriz.

Buna ek olarak, uygulamanın bu kişileri aramanız için bir kısayol sunarak sizi arama veya mesaj atmaya yönlendirdiği aktarılıyor. Yeni eklemeyi görmek için ‘Kişiler’ uygulamasının son sürümünü kullanmanız ve kişilerinizin doğum günlerini kaydetmeniz gerekiyor.

Kaynak: https://9to5google.com/2023/03/01/google-contacts-birthday/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir