TV’den YouTube İzlemek İşkenceye Dönecek: 30 Saniyelik ‘Atlanamayan’ Reklamlar Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

TV’den YouTube İzlemek İşkenceye Dönecek: 30 Saniyelik ‘Atlanamayan’ Reklamlar Geliyor

0

 

YouTube, TV uygulamasına adeta reklam pompalamak için harekete geçti. Artık her videonun başında 30 saniyelik videolar bulunacak. Ayrıca bir video duraklatıldığında da reklam gösterilecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video ve canlı yayın platformu YouTube, son dönemlerde reklamlarla kullanıcıları bunaltıyor. Aslına bakacak olursak Google, böyle yaparak kullanıcıları YouTube Premium abonesi yapmaya çalışıyor. Bu bağlamda; yapılan yeni bir açıklama, YouTube’un televizyonlarda kullanılan uygulamasının artık reklamlar açısından çok daha can sıkıcı bir hale geleceğini gözler önüne seriyor.

YouTube’un resmi blog sayfasında yapılan açıklamaya göre televizyonlarından video izlemek isteyen kullanıcılar, artık her videoda 30 saniyelik bir reklam görecekler ve bu reklamı hiçbir şekilde atlatamayacaklar. Platform daha önce, 15’er saniyelik iki reklam gösteriyor, birinin atlanabilmesin izin veriyordu.

Daha da kötüsü var: Bir videoyu duraklattığınızda da reklam görmeye başlayacaksınız!

YouTube TV

YouTube’un akıllı televizyonlardaki bir diğer reklam uygulaması da videolar durdurulduğunda karşınıza çıkacak. İzlediğiniz bir videoyu duraklattığınız an, video görüntüsünün küçüldüğünü ve sağ tarafa bir reklam yerleştirildiğini göreceksiniz. Bu reklamlar tıpkı internet sitelerinde bulunan banner reklamlar gibi görünecek. YouTube Premium abonelerinin bu uygulamadan muaf olduklarını belirtelim.

YouTube, akıllı televizyonlardaki yeni reklam uygulamasının ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin herhangi bir şey söylemedi. Ancak platformun bir numaralı gelir kaynağının reklamlar olduğunu düşünecek olursak, Google‘ın bu özelliği geciktirmeden kullanıcılara ulaştıracağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: https://blog.youtube/news-and-events/brandcast-2023-highlights-trends/
.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 1
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir