Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım veDonanım

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

0

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özellikleriyle Geliyor: Çevirilerinizi Kaydedebileceksiniz

Google’ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, Android 12 ile hayatımıza giren Material You tasarımını bu kez widget’larda aldı.

Google’ın Android işletim sistemi, geçen yıl piyasaya sürülen Android 12 güncellemesiyle yeni Material You tasarımına kavuştu. Bununla beraber uygulamalarda Android’in yeni renkli tasarımına uyum sağlamak için Google tarafından güncellendi.

ChromeMesajlar, Google Play ve daha birçok uygulama Android 12’nin Material You tasarımını benimsemeye başladı. Şimdi bunlardan Google Translate uygulaması, daha da ileriye giderek widgetlar’da da Material You tasarımına geçiş yapıyor.

Google Translate’in widgetlar’ına yeni tema

 

 

Mevcut uygulamaya baktığımızda sadece 1×1 boyutunda tekli bir kısayol bulunuyordu. Neyse ki yeni güncelleme ile kullanıcılar bu boyutları biraz daha büyütebilecek. Ayrıca, widget’lara yapılan yeni Material You makyajıyla, Android 12’de bulunan dinamik renk teması otomatik olarak widgetlara’da uyarlanacaktır. Şu anda duyurusu yapılan yenilik, bir sonraki güncelleme ile kullanıcılara sunulacaktır diye tahmin ediyoruz. 

 

Kaynakhttps://www.androidcentral.com/apps-software/google-translate-widget-on-android-gets-material-you-treatment
.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap