Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

0

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özellikleriyle Geliyor: Çevirilerinizi Kaydedebileceksiniz

Google’ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, Android 12 ile hayatımıza giren Material You tasarımını bu kez widget’larda aldı.

Google’ın Android işletim sistemi, geçen yıl piyasaya sürülen Android 12 güncellemesiyle yeni Material You tasarımına kavuştu. Bununla beraber uygulamalarda Android’in yeni renkli tasarımına uyum sağlamak için Google tarafından güncellendi.

ChromeMesajlar, Google Play ve daha birçok uygulama Android 12’nin Material You tasarımını benimsemeye başladı. Şimdi bunlardan Google Translate uygulaması, daha da ileriye giderek widgetlar’da da Material You tasarımına geçiş yapıyor.

Google Translate’in widgetlar’ına yeni tema

 

 

Mevcut uygulamaya baktığımızda sadece 1×1 boyutunda tekli bir kısayol bulunuyordu. Neyse ki yeni güncelleme ile kullanıcılar bu boyutları biraz daha büyütebilecek. Ayrıca, widget’lara yapılan yeni Material You makyajıyla, Android 12’de bulunan dinamik renk teması otomatik olarak widgetlara’da uyarlanacaktır. Şu anda duyurusu yapılan yenilik, bir sonraki güncelleme ile kullanıcılara sunulacaktır diye tahmin ediyoruz. 

 

Kaynakhttps://www.androidcentral.com/apps-software/google-translate-widget-on-android-gets-material-you-treatment
.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir