Yapay zekalı Windows mu geliyor? Microsoft’tan yeni etkinlik
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Yapay zekalı Windows mu geliyor? Microsoft’tan yeni etkinlik

0

Microsoft Build 2024 etkinlik tarihi ortaya çıktı. Microsoft’un yıllık geliştirici konferasından neler bekliyoruz?

Microsoft, her yıl düzenlediği geliştirici konferansı kapsamında yeni teknoloji ve ürünleri hakkında bilgiler paylaşıyor. Son sızıntılar ise Microsoft Build 2024 tarihini ortaya çıkarmış olabilir. Etkinlikte, yapay zeka ve yazılım güncellemelerinin öne çıkması bekleniyor.
Microsoft Build 2024 ne zaman düzenlenecek?

Sosyal medyadaki bazı paylaşımlara göre Microsoft, Build 2024 etkinliğini Mayıs ayında yapmayı planlıyor. 23-25 Mayıs tarihleri arasında ABD’de düzenlenecek geliştirici konferansı, özellikle Windows’a yönelik yenilikler ile öne çıkabilir.


Her yıl düzenlenen Build, Microsoft’un geliştirici araçlarını güçlendirmeye odaklanan bir etkinlik. Konferans kapsamında ise yeni araçlar, programlama dilleri ve teknolojiler dahil olmak üzere Microsoft’un hizmetleriyle ilgili çok sayıda duyuru yapılacak.

Sektör analistleri, yapay zeka yeteneklerinin 2024’te bilgisayarlara adapte olması bekliyor. Bu nedenle Build 2024, geliştiricilere ve kullanıcılara yapay zekanın bilgisayar deneyimini nasıl şekillendireceğine dair ilk bakışı ortaya koyabilir.

Daha önceki Build etkinliklerinde yeni Windows ve Office özellikleri tanıtılmıştı. Bu da bir süredir sızıntılarla gündemden düşmeyen “bir sonraki Windows sürümü” iddialarını körüklüyor. Microsoftun doğal dil işleme, bilgisayarlı görüş, makine öğrenimi gibi alanlarda duyuru yapması muhtemel.

 
Elbette 23-25 Mayıs tarihi henüz Microsoft tarafından onaylanmadı. Ancak daha önceki etkinliklerin ilkbahar-yaz döneminde düzenlendiğini bliyoruz. Build 2024 ile resmi olarak yapılacak duyuruları yakın zamanda öğreneceğiz.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir