Fenerbahçe’nin İşgal Kuvvetlerine Karşı Zaferini Anlatan “Zaferin Rengi” Filminden İlk Fragman Geldi
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Fenerbahçe’nin İşgal Kuvvetlerine Karşı Zaferini Anlatan “Zaferin Rengi” Filminden İlk Fragman Geldi

0

Milli Mücadele yıllarında Fenerbahçe’nin, işgal kuvvetlerine karşı yeşil sahada kazandığı zafer olan Harrington Kupası’nın hikâyesinin anlatılacağı Zaferin Rengi filminden ilk fragman geldi.

Kurtuluş Savaşı başlarken İstanbul, büyük oranda işgal altındaydı. İşgal dönemlerinde işgalci ülkeler genellikle, kendi ülkelerinin üstünlüğünü kabul ettirmek için çeşitli yöntemler uygularlarlar. Bunlardan biri de İngiliz kuvvetlerinin, futbolu daha yeni yeni öğrenen Türklerle yaptıkları maç olacaktı ancak unuttukları şey Fenerbahçe’nin milli ruhu olmuştu.

İngilizleri mağlup ederek Harrington Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe, bugün kupayı hâlâ müzesinde sergilemektedir. Bu kupanın hikâyesi şimdi “Zaferin Rengi” adıyla bir film hâline geldi. Filmden ilk fragman da paylaşıldı. 

Zaferin Rengi filminin fragmanı ve konusu

Film, Kurtuluş Savaşı için hazırlıkların gerçekleştirildiği dönemde Fenerbahçe futbol takımının maça nasıl hazırlandığına ve karşılaşmanın hangi şartlar altında oynandığına odaklanırken, bir yandan da döneme ışık tutacak. 

Zaferin Rengi filminin kadrosu

zaferin rengi

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Abdullah Oğuz, aynı zamanda Enver Oğuz ve İsa Yıldız ile birlikte filmin senaryosunu da kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Birce Akalay ve koyu bir Fenerbahçeli olmasıyla da bilinen Nejat İşler yer alıyor. 

Zaferin Rengi filminin vizyon tarihi

Zaferin Rengi, ilk olarak 16 Şubat’ta sinemalarda vizyona girecek. ANS Prodüksiyon imzalı yapımın daha sonraki dönemlerde yayın platformlarında da yer alması bekleniyor. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir