Yalan ve Yanlış Haberleri Yetkililere Bildirmeniz İçin ‘Dezenformasyon Bildirim Servisi’ Uygulaması Yayınlandı
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

Yalan ve Yanlış Haberleri Yetkililere Bildirmeniz İçin ‘Dezenformasyon Bildirim Servisi’ Uygulaması Yayınlandı

0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, yalan ve yanlış haberlerin tespit edilip harekete geçilmesini sağlayacak uygulamasını yayınladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından sosyal medya ve internet, pek çok yanlış ve yalan bilgiyle dolmaya başladı. İletişim Başkanlığı, bu bilgilere karşı yeni bir uygulamayı hizmete soktu.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından geliştirilen “Dezenformasyon Bildirim Servisi” kullanıma açıldı. Vatandaşlar, depremle ilgili üretilen ve yayılan şüpheli/yalan olduğunu düşündüğü haberleri uygulama üzerinden İletişim Başkanlığı’na bildirebilecek.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un paylaşımı:

Dezenformasyon Bildirim Servisi indirme bağlantıları:

Sosyal medyada ve haber platformlarında doğruluğunu teyit edemediğiniz bilgilere şüpheyle yaklaşınız, yaymayınız. Özellikle bu kritik dönemlerde soğukkanlı ve sabırlı olmak hepimiz adına büyük önem taşıyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap