1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google E-Tablolar’daki formüller için akıllı düzeltmeler

Google E-Tablolar’daki formüller için akıllı düzeltmeler
0

Google, Geçen yıl, analiz ettiğiniz verilere dayanarak belirli hücreler için formüller öneren formula suggestions in Sheets uygulamasını başlattı. 

 
Artık formül düzeltmeleri ile formülleri daha hızlı ve daha güvenle yazabilirsiniz. Bu akıllı, içeriğe duyarlı düzeltmeler, birçok farklı türde formülü geliştirmenize ve sorun gidermenize yardımcı olur. Bazı örnekler şunları içerir:

  • VLOOKUP hataları
  • Aralık girdisinde eksik hücreler
  • Hücreler arasında formül uygularken aralıkları kilitleme


Sheets’in geliştirilebileceğini algıladığı bir formül eklediğinizde, geçerli formülü kabul etme veya reddetme yeteneği de dahil olmak üzere geçerli formülün yerini alabilecek yeni bir sürümle ilgili ayrıntıları içeren bir öneri kutusu görüntülenir.

 

Örneğin, yukarıdaki düzeltme, yalnızca eşleşen hücrenin sağındaki değerleri döndüren VLOOKUP işlevlerini yazarken kullanıcılara yardımcı olur. Düzeltme, formüldeki sütun sırasını tersine çevirmek için DİZİN ve EŞLEME işlevlerinin birleşimini önerir.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap