Windows 11’de Çalıştırılan Android Uygulamalarına Artık Dosya Aktarılabilecek!
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Windows 11’de Çalıştırılan Android Uygulamalarına Artık Dosya Aktarılabilecek!

0

Microsoft, Subsystem’de yaptığı yeni güncellemeyle Android uygulamalarına dosya aktarımını mümkün kıldı.

Microsoft, 2021 yılında büyük bir yeniliğe imza atarak Android uygulamaların Windows 11 içinde çalıştırılmasına imkân kılmıştı. Günümüzde Amazon Appstore üzerinden ilerleyen bu hizmet, bugün uzun süredir istenilen bir özelliğe kavuştu.

Amazon Appstore üzerinden Android uygulamalarına erişmemizi sağlayan temel sistem olan Windows Subsystem, yeni bir güncelleme alarak dosya transferi özelliğine kavuştu. Yeni güncelleme, Windows Insider kullanıcıları için yayınlandı.

Artık Windows’taki Android uygulamalarına dosya transferi yapılabilecek!

amazon appstore

Android için Windows Subsystem’a gelen yenilikle birlikte Windows 11 kullanıcıları, bilgisayarlarındaki Belgeler ve Fotoğraflar gibi kullanıcı dosyalarını Amazon Appstore’dan edinilen Android uygulamalarına transfer edebilecek.

Bu sayede fotoğraf ve video düzenleme uygulamaları gibi uygulamalara doğrudan Windows üzerinden dosyalar aktarılabilecek, sosyal medya platformlarının Android uygulamalarında sürükle-bırak ile Windows üzerinden paylaşımlar yapılabilecek.

Tabii her dosyaya erişim sağlanmayacak:

Microsoft, güvenlik nedeniyle yalnızca bazı dosyaların uygulamalar tarafından görüntülenmesini sağlayacak. Program Files, bilgisayara bağlı diğer sürücüler, AppData ve gizli dosyalar ve “.exe” uzantılı yürütülebilir dosyalar, uygulamalar tarafından görülmeyecek.

Ne yazık ki Türkiye’deki kullanıcılara kötü bir haberimiz var:

Özelliğin yakında tüm Windows kullanıcıları için yayınlanması beklenirken, Amazon Appstore ülkemizde kullanılamadığından aslında bu özellik biz Türkiye’de yaşayanların pek de işine yaramayacak…

 

Kaynak:https://www.theverge.com/2023/6/13/23759072/microsoft-windows-11-android-subsystem-file-sharing-feature 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir