WhatsApp’ta görünmez olun! İşte tartışma yaratacak yeni özellik
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’ta görünmez olun! İşte tartışma yaratacak yeni özellik

0

 

WhatsApp çok yakında tek telefon numarası üzerine iki profil oluşturmanıza izin verecek. Bu, iş ve kişisel yaşamınızı ayırmanızı sağlayacak.

WhatsApp, kullanıcılara gizlilikleri ve hesapları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. “Alternatif Profiller” olarak adlandırılan yeni özellik, yalnızca belirli kişiler tarafından görülebilen ikincil profil oluşturulmaya olanak tanıyor.

WhatsApp tek hesapta iki profil oluşturmanıza izin verecek


Şu anda Android‘de beta aşamasında olan Alternatif Profiller, WhatsApp’taki gizliliği artırmayı amaçlıyor. Profil ayrıntılarını belirli kişilerden gizlemeye yönelik mevcut seçenekleri geliştirecek bu özellik, tek hesapta iki profil oluşturmanıza izin verecek.

İlk bilgilere göre Alternatif Profiller ile kullanıcılar, yalnızca belirli kişilerin görebileceği ayrı bir profil fotoğrafı ve kullanıcı adı belirleyebilecek. Instagram’ın Yakın Arkadaşlar’ına benzer şekilde, bu profilinizi istediğiniz kişilerle paylaşabileceksiniz.

Bu, farklı gruplar için farklı profiller oluşturmanıza da olanak tanıyacak. Örneğin, birincil profilinizi arkadaşlar ve aileniz kullanıabilir, aynı zamanda yalnızca iş bağlantılarının görebileceği alternatif bir profil de oluşturabilirsiniz.

Test aşamasındaki ekran görüntülerine göre ikincil profil, WhatsApp’ın gizlilik ayarları menüsünden yapılandırılıyor. Bu özellik, tek WhatsApp numarası üzerinde kişisel ve iş hayatı arasında daha iyi ayrım yapmak isteyen kullanıcıları hedefliyor.


Çte yandan WhatsApp yakın zamanda tek uygulamada birden fazla hesap kullanmayı mümkün hale getirdi. Bu, kullanıcıların ikincil cihaza olan ihtiyacını ortadan kaldırdı. Platform, ikinci bir telefon numaranız veya eSIM ya da çift/çoklu SIM destekleyen bir telefonunu olduğu müddetçe tek cihaza iki hesap eklemenize izin verecek.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir