Google Chrome’a ‘Arama Yardımcısı’ ekleniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Google Chrome

Google Chrome’a ‘Arama Yardımcısı’ ekleniyor

0

 

Google Chrome için yapay zeka destekli bir hizmet ekleniyor. Arama Yardımcısı adı verilen bu araç, daha detaylı aramalar yapmaya olanak sağlayacak.

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome için yeni bir araç geliştirdiği ortaya çıktı. 9to5Google’da yer alan detaylara göre yapay zeka temelli bir arama teknolojisi olan ‘Arama Yardımcısı‘ (Search Companion) kullanıcılara daha detaylı ve doğru aramalar yapmaya olanak sağlayacak.

DAHA İYİ BİR DENEYİM SUNABİLİR

Kullanıcıların arama yaptıklarında daha fazla veriyle etkileşim kurmasına odaklanan sistem, internette metin yerine görüntülü aramaların da yapılmasına odaklanacak. Bu noktada halihazırda kullanımda olan Lens‘ten yararlanacak olan Google, masaüstü tarayıcısı kullanan kişilere odaklanacak.

Google, kullanıcıların isteyeceği bilgileri ortaya çıkartarak internette gezinmesini ve sayfalar arasında geçiş yapmasını daha iyi hale getirmek istiyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap