1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’ı Sosyal Medya ve Haber Uygulamasına Çeviren “Kanallar” Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

WhatsApp’ı Sosyal Medya ve Haber Uygulamasına Çeviren “Kanallar” Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı
0

WhatsApp’ın bir süredir gündemde olan “Kanallar” özelliği tüm kullanıcılara ulaştı. Kullanıcılar, Kanallar aracılığıyla kişi ve kurumların paylaştıkları gelişmeleri anında takip edebilecekler.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir “Kanallar” isimli yeni bir özellikle gündemdeydi. Bu yeni özellik, en basit anlatımıyla kullanıcıların duyuru gruplarına katılmalarını sağlıyordu. Örnek vermek gerekirse; Webtekno için oluşturduğumuz kanala katılıp, gelişmelerden anında haberdar olabilecektiniz. 

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. WhatsApp, Kanallar özelliğinin 180’den fazla ülkenin tamamında, tüm kullanıcılara ulaştırdığını açıkladı. Bir süredir dağıtım aşamasında olan özellik, an itibarıyla dileyen tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor.

WhatsApp’ın Kanallar özelliği geldiğinde böyle bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz:

WhatsApp kanallar

WhatsApp’ta eskiden durum güncellemelerinin bulunduğu sayfa, artık Kanallar özelliğine de ev sahipliği yapıyor. Özelliği aktif eden kullanıcı, ilgilendiği alanlarla ilgili kanalları bularak buraya katılıyor. Yaptığımız kontrollerde, hemen her büyük kuruluşun WhatsApp kanalının aktif edildiğini görüyoruz.

“Kanal bul” seçeneğine dokunduğunuzda takip edebileceğiniz kanallar karşınıza çıkıyor

WhatsApp

Kullanıcılar, Kanallar özelliği kapsamında diledikleri herhangi bir kurum veya kuruluşun kanalını manuel olarak arayabiliyorlar. Ayrıca yeni açılan kanallar, popüler olanlar veya aktiflik düzeyi diğerlerinden yüksek olan kanallara anında ulaşılabiliyor. Kullanıcı, isterse Türkiye dışındaki kanallara da ulaşabiliyor.

Kanallar ve yapılan paylaşımlar bu şekilde görünüyor

Whatsapp kanallar yeni özellik

WhatsApp’ta herhangi bir kanala katıldığınız zaman, gönderilen mesajlara sadece emoji ile tepki verebiliyorsunuz. Buradaki paylaşımları yanıtlamanız mümkün değil. Şunu da bir dipnot olarak belirtelim; kanal sahipleri, kişisel bilgilerinize ulaşamayacak. Yani telefon numaranız ve WhatsApp’taki profil bilgileriniz, kanal yöneticileri tarafından görüntülenemeyecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.