Windows 11 kullanıcılarını çıldırtan soruna çözüm bulunamıyor!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 kullanıcılarını çıldırtan soruna çözüm bulunamıyor!

0

 

 

ilk olarak Mart 2023’te KB5023778 güncellemesiyle başlayan SSD sorunlarının aradan geçen uzun süreye rağmen hâlâ devam ettiği bildiriliyor

Microsoft, 2021 yılında kullanıma açılan Windows 11 ile henüz istediği kullanıcı sayısına ulaşmış değil. Yaklaşık 2 yıldır piyasada olan işletim sistemi, yapılan güncellemeler ile daha kullanışlı bir hâle geliyor olsa da hâlâ belli başlı sorunlara ev sahipliği yapıyor. Bunların başında ise belkide SSD sorunu geliyor.
Windows 11 kullanıcıları düşük SSD hızından şikayetçi

Windows 11 kullanıcılarının bazıları bir süredir düşük SSD hızı ile karşı karşıya. Kullanıcılar, bilgisayarlarını ciddi şekilde yavaşlatan bu soruna çözüm beklerken, Microsoft cephesinde ise bu durumun çözümü henüz bulunabilmiş görünmüyor.


ilk olarak Mart 2023’te KB5023778 güncellemesiyle başlayan SSD sorunlarının aradan geçen uzun süreye rağmen hâlâ devam ettiği bildiriliyor. O zamandan bu yana birçok güncelleme getiren Microsoft, Windows 11 işletim sistemindeki düşük SSD hızı problemini çözebilmiş değil.

En iyi SSD’lerde bile performansın düşüşüne neden olduğu ifade edilen bu soruna haziran güncellemesiyle de henüz bir çözüm bulunamadı. 11 Temmuz’da yayınlanacak olan yeni güncellemenin de bu sorunu gidermeyeceği öngörülüyor.

 

Reddit üzerinden birçok kullanıcı da bu durum hakkında şikayetlerini dile getiriyor. Mart ayındaki Moment 2 güncellemesi ile ortaya çıkan sorunun hâlâ düzelmediğini aktaran bir kullanıcı, 4400 MB/s olması gereken yazma hızının sadece 1200 MB/s olduğunu ifade ediyor. SSD’deki okuma hızında ise bir sorun olmadığı da yine kullanıcı raporlarında yer alıyor.

Görünen o ki, Windows 11 kullanıcıları bir süre daha SSD hızı ile ilgili sorunları yaşamaya devam edecek. Microsoft’un bu konu hakkında ne zaman bir adım atacağını ise henüz bilmiyoruz. Peki siz Windows 11 ve yaşanan düşük SSD hızı sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir