WhatsApp’a HD Fotoğraf Gönderme Özelliği Geldi: HD Videolar da Yolda!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a HD Fotoğraf Gönderme Özelliği Geldi: HD Videolar da Yolda!

0

WhatsApp, HD fotoğraf gönderme özelliğini resmen duyurdu. Çok beklenen özellik, kullanıcılara yavaş yavaş sunulmaya başladı. Ayrıca, HD videoların da yolda olduğu belirtildi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzunca bir süredir HD kalitede fotoğraf ve video gönderme özelliği ile gündemdeydi. İlk kez 2023’ün başında ortaya çıkan özellik, kısa bir süre önce WhatsApp’ın iOS Android  beta sürümlerini kullanan tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilmişti. 

Bugün ise çok beklenen özellik hakkında resmi açıklama nihayet geldi. Mark Zuckerberg, video da paylaşarak WhatsApp’tan HD fotoğraf göndermeyi sağlayacak özelliği duyurdu.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

Yeni özellik, paylaşacağınız fotoğrafların üst kısmına eklenen bir HD butonu yoluyla kullanılabilecek. Bu butona bastığınızda, “Standart kalite” ve “HD kalite” olmak üzere iki seçenek karşınıza çıkacak. Bu şekilde de daha kaliteli fotoğraflar gönderebileceksiniz.

Zuckerberg’ün paylaştığı videoda, çözünürlüğün 1365×2048’den 2000×3000’e çıktığını görebiliyoruz. Ayrıca, daha kaliteli bir şekilde gönderdiğiniz fotoğraflara bir “HD” etiketinin ekleneceği de gözlerden kaçmıyor. Tabii, HD fotoğrafların daha fazla veri yiyeceğini söyleyebiliriz. 

HD fotoğraf özelliği, bugünden itibaren kullanıcılara sunulmaya başladı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde herkese gelmiş olacak. 

HD videolar da geliyor

Meta, fotoğraflar dışında videolara da böyle bir özelliğin geleceğini açıkladı. Teknoloji devi, HD video desteğiyle ilgili kesin bir tarih vermese de “birkaç hafta içinde” geleceğini ifade etti.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-23-13-0-76-whats-new/ 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir