Microsoft, Windows için pek çok hatayı çözen bir güncelleme yayınladı!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, Windows için pek çok hatayı çözen bir güncelleme yayınladı!

0

Microsoft, geçtiğimiz gün pek çok hatayı düzelten yeni bir Windows güncellemesi yayınladı. İşte güncellemenin ayrıntıları…

Microsoft, Windows 11 23H2 yaması üzerinde çalışırken geçtiğimiz günlerde tüm Windows 11 kullanıcılarını otomatik 22H2 sürümüne yükseltmeye başlamıştı. Şimdi ise şirket hem Windows 10 hem de Windows 11 kullanıcılarını etkileyen bir salı güncellemesi paylaştı. Bu güncellemenin sürüm numarası KB5022845 şeklinde.

Microsoft yeni bir Windows güncellemesi sunuyor!

Microsoft’un sunduğu bu güncellemeyle birlikte pek çok hata çözüme kavuştu. Bu hataların bazısı can sıkıcı şeyler olsa da güncellemenin genel olarak içeriği yeni büyük şeyleri kapsamıyor. Oyun kontrolcüsü takılıyken uyku moduna geçmeme, arama yaparken dosyanın içeriğine göre arama yapamama gibi problemi çözen güncelleme anlık olarak indirilebilir durumda.

Windows güncellemesinin öne çıkan detayları ise şu şekilde:Görev çubuğundan bulduğunuz resim dosyalarını seçtiğiniz uygulamayla açamama sorunu giderildi.
Bir dosyayı, dosyanın içeriğine göre aramakta yaşanan sorun çözüldü.
Oyun kontrolcüsü bağlıyken bilgisayarın uyku moduna geçmeme sorunu çözüldü.
Pek çok Windows uygulamasının ”yanıt vermeyi durdurdu” şeklindeki hatası giderildi.

mstsc.exe dolayısıyla Masaüstü Bağlantısı uygularken ortaya çıkan hata çözüldü.
Windows Server 2022 etki alanı denetleyicilerinin (DC) yanıt vermemesine neden olan bir sorun giderildi.
Microsoft Office ve Adobe Reader gibi uygulamaların Microsoft’un filtrelemesi nedeniyle hata vermesi sorunu çözüldü.
Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) etkinken fare ve klavyeyi aynı anda kullandığınızda yanıt vermeyen uygulamaların sorunu giderildi.

Microsoft, yayınladığı Windows 11 güncellemesinde güvenlikle alakalı pek bilgi vermedi. Güncellemenin tanıtıldığı videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm güncellemeleri buradan okuyabilirsiniz. KB5022845 zorunlu bir güncelleme olduğundan, Windows Update tarafından otomatik olarak indirilip kurulacaktır. Ayrıca Microsoft Update Kataloğu’ndan manuel olarak da indirilebilir.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Windows güncellemesi yeterli mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir