Elon Musk duyurdu! Facebook’un son kalesi mi düşüyor?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Elon Musk duyurdu! Facebook’un son kalesi mi düşüyor?

0

Elon Musk, X topluluklar için liste ekleme özelliği duyurdu. Yine buna göre yeni X (Twitter) topluluklar özellikleri de yolda.

Her şeyin platformu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen , şimdi de Facebook benzeri bir özellik duyurdu. X topluluklar, Facebook gruplar kadar renkli olmasa da özellikle yurtdışına oldukça çok kullanılmaya başladı. X (Twitter) topluluklar yöneticileri ise toplulukların kullanıcıları çekecek özellikleri barındırmamasından şikayetçi. Elon Musk, üzerinde artan bu eleştiriler üzerine topluluklar için yeni özellikler duyurdu. Buna göre X (Twitter) topluluklar yöneticileri için liste ekleme özelliği geldi. Bunun dışında X (Twitter) topluluklar için yeni özellikler yolda.

Facebook gruplar için tehlike çanları: X topluluklar için liste ekleme özelliği geldi

Elon Musk, son dönemde X için birçok heyecan verici özellik duyurdu. Bunlardan en önemlisi ise Twitch benzeri canlı oyun yayını açma özelliğiydi. X platformunu süper aplikasyon haline getirmeye çalışan Musk, şimdi de Facebook Grupları hedef aldı.


 

Facebook, özellikle genç kuşak tarafından pek kullanılmıyor. Ancak Facebook için en önemli kalesi halen gruplar. Bugün halen Facebook kullanan genç kuşağın yer aldığı yer ise kapalı Facebook grupları. İşte Elon Musk, X (Twitter) topluluklar ile bu pazara da el atmanın peşinde.


X topluluklar özellikleri, x topluluklar liste ekleme, Twitter topluluklar, Facebook gruplar


X (Twitter) topluluklar yöneticileri, özellikle topluluklarına istedikleri gibi yön verememekten şikayetçiydi. Elon Musk ise X (Twitter) topluluklar için liste ekleme özelliği duyurusuyla bu durumu biraz da olsa değiştirmenin peşinde. Bildiğiniz gibi X üzerinden kendi listelerinizi oluşturmak mümkün. Şimdi ise X üzerinde bir topluluk sahibi iseniz bu gruba listelerinizi eklemeniz mümkün. Böylece tüm topluluk üyeleri X (Twitter) listelerinize erişebilecek.

Şu an için X topluluklar (Twitter) için liste ekleme özelliği sadece Web üzerinde çalışıyor. Ancak yakında hem iOS hem de Android tarafında da güncelleme gelecek.

Bildiğiniz gibi X platformu için en önemli özellikler arasında liste oluşturmak geliyor. Kişinin kendi takip ettiği konulara ilişkin listeler oluşturması ya da mevcut listeleri takip etmesi, ana sayfa akışı için önemli. X özellikle kullanıcıların takip ettiği listelerden seçilen paylaşımları ana akışa da ekleyebiliyor. Bu sayede üye olduğunuz topluluğun paylaştığı listeler üzerinden toplulukla daha fazla kaynaşmanız da mümkün.

X (Twitter) topluluklar için yeni özellikler de yolda


Yine X topluluklar (Twitter) için kaldırılan en çok beğenilen, en çok etkileşim alan ve en trend paylaşımlar için de sekmeler geri gelecek. X topluluklar (Twitter) henüz Facebook gruplar kadar etkileşimli olmasa da Elon Musk’ın X topluluklar özellikleri için daha cesur davranması bekleniyor.


Bu anlamda topluluğa katılmadan herkese açık gönderileri görme özelliği de gelecek. Bu gönderileri beğenmeniz ve favorilere eklemeniz de mümkün olacak. Şu an için topluluklar ekibi Google aramalarında da X topluluklar sonuçlarını gösterme peşinde. Bu sayede X topluluklar çok daha fazla erişebilme imkanına sahip olacak.

Bugün artık kimsenin girmediği düşünülen Facebook, devasa grupların etkinliği sayesinde halen ayakta. Elon Musk ise belli ki Facebook’u ayakta tutan son kalesi grupların yerini X topluluklar ile almanın peşinde. Peki sizce X topluluklar yeni özellikleri ile Facebook gruplar ile yarışabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir