WhatsApp’a E-posta ile Doğrulama Geliyor: İşte İlk Bilgiler
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a E-posta ile Doğrulama Geliyor: İşte İlk Bilgiler

0

 

WhatsApp’ın son Android beta sürümünde, e-posta ile doğrulama özelliği tespit edildi. Yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp’a giriş yaparken yeni bir doğrulama yöntemi kazanmalarını sağlayacak.

WhatsApp’ın 2.23.18.19 kodlu Android beta sürümünde, henüz geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu yeni özellik, kullanıcı deneyimini güvenlik açısından iyileştirecek gibi görünüyor. Zira üzerinde çalışılan özellik, kullanıcıların WhatsApp’a e-posta hesaplarını tanımlamalarını sağlayacak.

Bugün WhatsApp’a giriş yapmak isteyen bir kullanıcı, telefon numarasını kullanmak zorunda. Geliştirme aşamasındaki e-posta özelliği, kullanıcıların e-posta adreslerini de kullanmalarını sağlayacak. Ayrıca bu özellik sayesinde yeni bir cihazda oturum açmak isteyen kullanıcı, SMS veya arama ile aldığı doğrulama kodu yerine e-posta adresine gelecek kodu da kullanabilecek. Ancak, e-posta adresinin yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmak için yeterli olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek:

WhatsApp

Geliştirme aşamasındaki özelliği ortaya çıkaran WABetaInfo, e-posta desteği sayesinde WhatsApp yedekleme işleminin kolaylaşacağını söylüyor. Ayrıca; eğer geçmişte WhatsApp’ı yedeklemek için tanımladığınız bir e-posta adresi varsa, yeni özellik bunu otomatik olarak tanımlayacak. Yeni özelliğin başka hangi özellikler sunacağına ilişkin herhangi bir bilgi sahibi

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki yeni özelliğinin kullanıcılara ne zaman ulaşacağına ilişkin herhangi bir bilgi yok. Ancak özelliğin henüz erken aşamada olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani WhatsApp’ın e-posta ile doğrulama özelliğini kullanabilmek için bir süre daha beklemek gerekecek.

 

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-18-19-whats-new/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir