WhatsApp Kanallar özelliğini kullananlara güzel haber! Yeni güncelleme geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp Kanallar özelliğini kullananlara güzel haber! Yeni güncelleme geliyor

0

WhatsApp Kanallar, hesapların takipçilerine tek yönlü yayınlar göndermesini sağlıyor. Kanallar için yeni bir WhatsApp güncellemesi geliyor.

WhatsApp kullanıcıları daha önce kanal gönderilerini özel sohbet mesajlarında ve gruplarda paylaşabiliyordu. Ancak durum güncellemelerinde paylaşıma izin verilmiyordu. Yeni gelen WhatsApp güncellemesi ile kullanıcılar artık kanallardaki paylaşımları WhatsApp durumlarında da paylaşabilecek.

Kanal paylaşımları yeni WhatsApp güncellemesi ile durumlarda paylaşılabilecek


Geçen ay kanal özelliğiyle ilgili toplam dört yeni özellik duyuruldu. Bunlardan bazıları uygulamanın beta sürümlerinde önceki aylarda zaten test ediliyordu. Şirket, bir süredir insanların durum güncellemeleri aracılığıyla kanal gönderilerini paylaşmasını sağlamak için de çalışıyor. Yeni gelen WhatsApp güncellemesi bu paylaşım işlevini kullanıcılarına sunuyor.


WhatsApp tarafından oluşturulan bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sayfasında, bir kanal güncellemesinin Android, iOS ve Web/masaüstü uygulamalarında kullanıcının durum sayfasına nasıl gönderilebileceği açıklandı.

Kullanıcıların Android’de paylaşmak istedikleri gönderiye uzun basması ve ekranın sağ üst köşesindeki sağa bakan oka dokunması yeterli. Daha sonra İlet ekranına gidecek ve WhatsApp Durumlar en üstte görünecek. Ardından sık iletişim kurduğunuz kişiler ve son sohbetler gelecektir. Böylece kanal paylaşımlarını aynı anda hem sohbet mesajlarında hem durumda paylaşmak mümkün.

SSS sayfasında bu özelliğin WhatsApp Web‘de de bulunduğu iddia edilmesine rağmen, durum böyle görünmüyor. Şu an itibariyle kullanıcılar kanal gönderilerini yalnızca WhatsApp Web’in kararlı sürümündeki gruplarla veya kişilerle paylaşabiliyor ancak bu durum yakında yeni bir WhatsApp güncellemesi ile değişebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir