WhatsApp’a Grup Aramalarını Önceden Planlama Özelliği Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Grup Aramalarını Önceden Planlama Özelliği Geliyor

0

 

WhatsApp, test ettiği yeni bir özellikle tıpkı Zoom ve Google Meet gibi platformlardaki gibi grup görüşmelerinizi planlamanıza olanak tanımayı planlıyor.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkan WhatsApp’in grup aramalarına özel br yenilik getirmeyi planladığı ortaya çıktı. Yeni özellik, WaBetaInfo tarafından uygulamanın Android versiyonunun son beta sürümünde görüldü.

Özellik, kullanıcıların grup aramalarını önceden planlamasına olanak tanıyacak. Bunun, Zoom, Google Meet veya Microsoft Teams gibi platformlarda gördüğümüz görüşme planlama özelliğine benzer olacağını söyleyebiliriz.

Nasıl kullanılacak?

WaBetaInfo, özelliğin nasıl çalışacağına dair bir ekran görüntüsü de paylaştı. Buradan planlama yapmanın oldukça kolay olacağını görüyoruz. Kullanıcıların, arama yapacakları gruba girip sağ üstteki arama butonuna basması gerekecek. Bunun ardından arama için tarih ve saat seçme seçenekleri karşılarına çıkacak.  

Aramalar için bir hatırlatıcı kurulabilecek. Hatırlatıcı kuran kullanıcılar, planlanan arama başlamadan 15 dakika önce bilgilendirilecek.

Görüşmeleri planlama özelliğinin ne zaman herkese geleceği konusunda şu an bir şey demek mümkün değil. Ancak platformun beta testine sokması, yakın bir tarihte özelliğin gelebileceğini ortaya koyuyor.

 

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-17-7-whats-new/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir