WhatsApp beklenen özelliğini yayınladı! İşte detaylar
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp beklenen özelliğini yayınladı! İşte detaylar

0

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan WhatsApp HD video gönderme özelliği nihayet kullanıcılara sunuldu. İşte detaylar….

Mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabeti artırmak isteyen Meta, WhatsApp için yeni özelliğini yayınladı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan WhatsApp HD video gönderme özelliği nihayet kullanıcılara sunuldu.

WhatsApp kullanıcıları HD video gönderebilecek

Geçen hafta WhatsApp, yüksek çözünürlüklü resimler gönderme özelliğini kullanıcılara sundu. Şirket, yüksek çözünürlük fotoğraf özelliğinin yayınlandığı duyuruda HD video gönderim imkanı sunacaklarını da açıkladı. Yeni özellik kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başlandı.

WhatsApp kullanıcıları HD video gönderebilecek
WhatsApp video gönderme seçeneklerinin yer aldığı ekran görüntüsü

Bu özellik sayesinde, (isteğe bağlı olarak) eskiden tek seçenek olan 480p’den 720p’ye kadar videolar paylaşabileceksiniz. Bunu kullanmak için, paylaşmak istediğiniz videoyu veya videoları seçin, ekranın üst kısmındaki yeni HD düğmesine dokunun. Ardından açılan iekranda Standart Kalitede mi yoksa HD Kalitede mi (diğer adıyla 480p veya 720p) paylaşmak istediğinizi onaylayın.

HD görsellerde olduğu gibi, tüm görseller ve tüm videolarda olduğu gibi WhatsApp’ta paylaşılan HD videolar da uçtan uca şifrelemeyle korunacak. HD video gönderdiğinizde videonun köşesinde HD ibaresi yer alacak.

Yüksek kaliteli fotoğrafı veya videoyu gönderdiğiniz kişi, internet bağlantısı kötü olduğu durumlarda medyaların ilk olarak standart versiyonlarını indirecek. Uygulama, internet bağlantısı yetersiz olan kişilere isterse HD versiyon indirma imkanı da sunacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın sunduğu teknolojileri yeterli buluyor musunuz? Fikirlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir