Huawei işletim sistemli otomobil! AVATR 11 tanıtıldı
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Huawei işletim sistemli otomobil! AVATR 11 tanıtıldı

0

Huawei ADS 2.0 akıllı sürüş sistemine ve HarmonyOS 4 kokpit yazılımına sahip AVATR 11 tanıtıldı. İşte AVATR 11 özellikleri ve fiyatı

Otomotiv sektörü için geçtiğimiz yıllarda çalışmalarını hızlandıran Huawei, yeni teknolojilerini son kullanıcıya ulaştırmayı başadı. Huawei ADS 2.0 akıllı sürüş sistemine ve HarmonyOS 4 kokpit yazılımına sahip AVATR 11 tanıtıldı. İşte AVATR 11 özellikleri ve fiyatı

AVATR 11 teknik özellikleri

Dört versiyon ile karşımıza çıkacağı belirtilen yeni model, hem RDW (arkadan itiş) hem de AWD (dört çeker) seçeneklerine sahip olacak. İki pil seçeneğiyle tanıtılan model, GOD (Genel Engel Algılama) ağıyla gelecek.

AVATR 11 özellikleri

AVATR11 modelinin sadece standart engelleri gördüğünde durmadığını, yolun ortasına devrilmiş bir ağaç veya yana yatmış bir araç gibi ilginç durumları da tanıyabildiği açıklandı. Rakipler ile karşılaştırma yaptıklarını belirten şirket, gün ışığı testleri sırasında engelleri tespit edebilen tek modelin AVATR 11 olduğunu duyurdu.

Sürüş destek sistemlerinin ortalama 200 km kullanıldığını açıklayan Huawei, sürücülerin müdahalesine ihtiyaç olmadan şehir değiştirebileceğinin altını çizdi. HarmonyOS bilgi-eğlence sistemi, kullanıcılara karaoke ve film izleme gibi seçenekler sunuyor.

AVATR 11 HarmonyOS sürümü, Huawei’nin DriveONE yüksek voltajlı elektrikli tahrik sistemini sergiliyor. Her iki versiyon da, CLTC standartlarına göre 730 km’ye kadar sürüş keyfi sunan pil boyutu seçeneğine sahip.

Aracın tek motorlu versiyonu, 230 kW’lık iyi bir çıkış ve 370 Nm’lik maksimum tork sunuyor. Araç, sıfırdan 100 km/saat hıza 6,6 saniyede çıkıyor.

Yeni modelin çift motorlu versiyonu ise 425 kW ve 650 Nm ile karşımıza çıktı. Çift motorlu versiyonun sıfırdan 100 km/s hıza ulaşma süresi ise sadece 3,9 saniye.

En ucuz model 38.350 eurodan başlarken, en büyük pile sahip AWD modeli çok cazip 49.900 euro fiyat etiketine sahip.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir