Yeni Windows sürümü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldıracak!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Yeni Windows sürümü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldıracak!

0

 

Microsoft, bulut tabanlı bir Windows işletim sistemi yayınlamayı planlıyor. Bu sayede şirket bilgisayar gereksinimini ortadan kaldıracak.

Bulut, yaklaşık on yıl önce oldukça büyük bir teknoloji modası olarak yer alıyordu. Bugün çıkan bilgilere göre Microsoft, Windows işletim sisteminin bulut tabanlı bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söz konusu planın gerçekleşmesi durumunda bilgisayara gerek kalmayacak. İşte detaylar!
Microsoft, bilgisayar kullanmaya gerek bırakmayacak

Bugün FTC duruşmasının parçası olarak kamuya açıklanan sunumla birlikte Microsoft ile ilgili oldukça dikkat çekici bir bilgi ortaya çıktı. Bu sunuma göre şirket, geniş bir kitle için bulut tabanlı Windows 365 hizmeti geliştirme niyetinde.


Şirketin hedefi ise bulutta herhangi bir cihazdan erişilebilen eksiksiz bir Windows işletim sistemini ortaya koymak. 2021 yılında tanıtılan Windows 365 sadece ticari müşteriler tarafından kullanımdaydı. Ancak şirket bunu Windows 11 işletim sistemine entegre etti.

Microsoft, Windows deneyimini daha fazla buluta taşıma planlarından da şu şekilde bahsediyor:

“Windows 11’i giderek daha fazla buluta taşıyın: Buluttan herhangi bir cihaza akışla tam bir Windows işletim sistemi sağlamak için Windows 365’i geliştirin. Geliştirilmiş yapay zeka destekli hizmetler ve insanların dijital deneyiminde tam dolaşım sağlamak için bulutun ve istemcinin gücünü kullanın.”

 

İlerleyen zamanlardaki bir güncellemenin, kullanıcılara yerel olan yerine bulut tabanlı bir Windows örneğine önyükleme seçeneği vereceği bildirilen Windows 365 Boot‘u içereceği söyleniyor. Bulut geçişinin yanı sıra Microsoft, Surface cihazları için kendi ARM tabanlı işlemcilerini tasarlama imkanını araştırıyor.

Peki, siz Microsoft bulut planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir