Twitter’ın (X) sonu mu geliyor?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter’ın (X) sonu mu geliyor?

0

Popüler sosyal medya platformu Twitter (X), marka değişikliğinin ardından büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Şirket, dibi gördü!


Elon Musk yönetimindeki popüler sosyal medya platformu Twitter, bir süredir yeni marka adı X ‘e geçiş süreciyle birlikte gündeme taşınmakta idi. Bu yeniden markalandırma süreciyle ilgili tepkilere aldırış etmeyen şirket, beklenildiği üzere dibi gördü! İşte detaylar

Twitter (X), toparlanabilecek mi?


Musk’ın hedefleri doğrultusunda isim değişikliği yapılan Twitter, atılan bu adımla birlikte büyük bir hüsranla yüzleşmek durumunda kaldı. Platform -yeni ismiyle ‘X’-, son 10 yılın en düşük indirme sayısı ile büyük bir kullanıcı kaybı kaydetti.

Popüler araştırma şirketlerinin yayımladıkları rapora göre şirket, son iki ayı yüzde otuzun üzerinde bir kullanıcı kaybıyla kapatarak önemli bir maddi zararla karşı karşıya kaldı. Ayrıca platform; geçtiğimiz ay, önceki yılın ağustos ayına kıyasla yüzde onluk bir trafik düşüşü kaydederek hüsranın boyutunu gözler önüne serdi.

Alanında uzman birçok isim, söz konusu düşüşlerin Twitter’ın (X) geleceği açısından önemli bir endişe kaynağı olduğunu ifade etti. Şirketin bu tablo karşısında yeni önlemler alma hazırlığında olduğunu ifade eden uzmanlar, bu adımların neler olabileceğiyle ilgili çeşitli öngörülerde bulundu.

Söz konusu öngörülere göre X tarafında oldukça geniş bir vizyona sahip olan Musk, kısa vadede platforma WeChat gibi uygulamalardan esinlenerek çeşitli sesli ve görüntülü arama özellikleri kazandırarak önlem almaya başlayacak.

Peki, sizler bu hususla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce popülaritesini hızla kaybetmekte olan sosyal medya platformu, işleri düzeltebilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir