WhatsApp Windows Uygulaması Resmen Yayınlandı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp Windows Uygulaması Resmen Yayınlandı

0

WhatsApp Windows Uygulaması Resmen Yayınlandı: Telefonunuz Kapansa Bile Mesajlaşabileceksiniz!

WhatsApp’ın Windows için geliştirdiği yerleşik masaüstü uygulaması bugün beta sürümünden çıkarak tam sürüm olarak Windows Store‘da yayınlandı. Uygulamayı kullanmak için artık telefonunuzun internete bağlı olması da gerekmiyor!

Günümüzde mobil cihazlarımızın yanı sıra bilgisayarlarımızdan da erişebildiğimiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün önemli bir duyuru paylaştı. Şirket, daha önce Windows işletim sistemi için yayınladığı yerleşik uygulamasında önemli bir güncelleme yaptı. Uygulama, beta sürümünden çıkarak tam sürüm olarak Windows Store’da yayınlandı.

WhatsApp’ın tam sürüm olarak yayınlanan yerleşik masaüstü uygulaması, tasarımında beta sürümüne göre önemli değişikliklerle gelmedi. Uygulama, sadece arayüzünde daha temiz ve sade bir görünüme kavuştu. Yazılım tarafına geldiğimizdeyse önemli bir yenilik bizi karşılıyor.

Mesaj eşitlemesi için telefona ihtiyaç yok:

WhatsApp’ın Windows sürümünü kullanan kullanıcılar, artık uygulamadan mesaj göndermek için telefonlarını çevrimiçi tutmak zorunda olmayacaklar. Kullanıcılar, telefonlarından bağımsız bir şekilde rehberlerindeki kişilerle mesajlaşabilecekler. Ayrıca bu mesajlar yine telefondan bağımsız bir şekilde eşitlenebilecek. Gelen mesajların bildirimleri de doğrudan bilgisayarda gözükecek.

İyi de WhatsApp’ın masaüstü uygulaması zaten uzun zamandır yok muydu?

Evet vardı, Fakat bilgisayarınıza ayrı bir şekilde kurduğunuz bu uygulama, aslında yerleşik, yani doğrudan işletim sistemi üzerinde çalışan bir uygulama değildi. Bunun yerine uygulama, WhatsApp Web’in masaüstündeki ayrı bir arayüzü gibi görünen, YouTube ve Fotoğraflar uygulamaları gibi bilgisayarımıza kurduğumuz, ayrı bir pencerede internet tarayıcısı üzerinden çalışan uygulamaydı.

WhatsApp’ın Windows için geliştirdiği masaüstü uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir