Twitter şirketi tarih oldu: İşte yeni ismi!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter şirketi tarih oldu: İşte yeni ismi!

0

 

 

Elon Musk ile birlikte birçok değişim yaşayan Twitter, X Corp. adıyla yeniden şekilleniyor. İşte ayrıntılar…

Son yılların dillerden düşmeyen platformu Twitter, son derece çalkantılı bir sürecin ardından bambaşka politikalarla yoluna devam ediyor. Şirket, Elon Musk’ın direksiyona geçmesinin ardından birçok önemli değişiklik yaşadı. Bunlardan sonuncusu ise şirket ismi oldu.

Twitter Inc. şirketi, X Corp. olarak devam edecek

 

Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı radikal değişiklikler ile gündeme gelen Elon Musk, son hamlesini yaptı.

Twitter’ın çatı şirketi olan Twitter Inc. yerini Musk’ın X Corp. şirketine bıraktı. Karar ilk olarak Florida’nın Güney Bölgesi’ndeki bir mahkemedeki belgelerde ortaya çıktı. Az önce de Musk, bu durumu doğrulayan bir tweet attı.

Öte yandan bu değişikliğin neden yapıldığı ise henüz bilinmiyor. Bazı kaynaklara göre “Twitter X Corp. birleşimi fikri Elon Musk’ın Twitter’ı satın almayı planladığından beri var. Bu değişiklikle birlikte çatı ismi değiştirme furyasına Twitter da katılmış oldu.

 

Elon Musk, sansasyonel bir şekilde Twitter’ın başına geçtiğinde platformun bundan çok daha fazla para kazanma gücünün olduğunu ve bunu kullanacaklarını söylemişti. Gündem olan işten çıkarma sürecinin ardından Musk, Twitter 2.0 dönemini başlattı bununla birlikte birçok yeniliğin de perdesi aralandı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir