Threads açılır açılmaz ‘takipçi pazarı’ hareketlendi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Threads açılır açılmaz ‘takipçi pazarı’ hareketlendi

0

 

Meta’nın twitter rakibi yeni sosyal medya platformu Threads bir süre önce açıldı… Threads’in twitter’ı sarsıp sarsmayacağı ya da ilginin kalıcı olacağı henüz belli değil. Ama şimdiden sahte takipçi piyasasının hareketlendiği görülüyor.

Insider da bu konuda bir haber yapmış durumda. Threads hesapları için takipçi satmayı teklif eden birkaç web sitesini incelediğini belirten Insider editörleri “Instagram, uzun süredir sahte takipçiler, satın alınan beğeniler ve botlarla mücadele ediyor” diyor ve şimdiden Threads için de takipçi pazarının oluştuğunu söylüyor.

Insider’ın incelediği siteler arasında 100 takipçi için 7,50 dolar isteyenler de var; threads’de 50.000 takipçi için 1.900 dolar isteyenler de… Insider, “Ücretli etkileşim hizmetleri ve bot çiftlikleri yeni bir pazara giriyor” diyor.

Instagram, botlarla uzun süredir mücadele ediyor. Platform yıllardır sahte takipçi ve beğenileri siliyor ve Instagram’ın topluluk yönergelerinde bu davranışla ilgili bir bölümü de var.

Influencer-pazarlama platformu HypeAuditor’a göre, influencer’ların Instagram takipçilerinin ortalama %13,8’i “şüpheli” hesaplar olarak kategorize ediliyor.

Ancak takipçi sayısının Threads’de ne kadar önemli olacağı çok net değil. Aslında genel olarak mikro influencerlar’ın da yükseldiği bir dönem yaşıyoruz. Yani takipçi sayısından çok belli bir alana odaklanan ve etkileşimi güçlü hesaplar artık markaların radarında.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir