Netflix’in reklam destekli abonelik planları, görünüşe bakılırsa hiç de iyi gitmiyor
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’in reklam destekli abonelik planları, görünüşe bakılırsa hiç de iyi gitmiyor

0

Netflix’in reklam destekli abonelik seçeneği, görünüşe bakılırsa ne Netflix’i, ne de reklam verenleri memnun etmekten çok uzakta kaldı.

Yeni verilere göre, Netflix’in reklam destekli abonelik planı beklentileri karşılamamış görünüyor. Görünüşe göre Netflix reklam verenlere garantiler vererek ödeme alıyor ve platform şimdiye kadar bunları karşılayamıyor. Netflix ile mevcut anlaşmaya göre, reklam ajansları isterlerse henüz yayınlanmayan reklamlar için paralarını geri alabiliyorlar.

Raporda, Netflix’in reklam verenler ile yalnızca müşterilere gösterilen reklamlar için ödeme aldığı bir anlaşması olduğu belirtiliyor. Söz verildiği şekilde gösterilmeyen reklamlar için, Netflix aldığı ödemeyi geri veriyor. Bu, geleneksel TV istasyonlarının reklam verme şeklinden farklı. TV’lerde, reklam verenler paranın tamamını karşı tarafa veriyor ve harcanmayan para gelecekteki reklamlara harcanıyor.

Reklam ajansı yöneticilerinden birinin, “Reklamları gösteremiyorlar. Yeterli envanterleri yok. Yani kelimenin tam anlamıyla aldıkları parayı geri vermek zorunda kalıyorlar” dediği aktarıldı. Bazı ajanslar gelecekteki reklamlar için paralarını Netflix’e bırakmayı tercih etse de, bunun oranı oldukça düşük.

Bu haber, daha ucuz olan reklam destekli Netflix abonelik planının yavaş bir başlangıç ​​yaptığını gösteriyor; başka bir deyişle beklenen ilgiyi görmüş değil. Ama bu sistemin yeni olduğunu ve yalnızca Kasım ayında başladığını unutmamakta yarar var. Eğer gelecekte insanlar bu abonelik seçeneğine daha fazla ilgi gösterirse, Netflix de reklam gelirlerinden istediğini alabilir.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir