Şifre paylaşımı yasaklayan Netflix, düşüş bekleyenleri şaşırttı, uçuşa geçti
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Şifre paylaşımı yasaklayan Netflix, düşüş bekleyenleri şaşırttı, uçuşa geçti

0

Netflix’in yeni şifre paylaşımı politikaları işe yaramışa benziyor. Abone sayısındaki artış, koronavirüs kısıtlamalarının başladığı aylardaki artıştan bile daha fazla…


Netflix‘in şifre paylaşımını engelleme çabaları, ABD’de şimdiden işe yaramış gibi görünüyor. Veri analiz şirketi Antenna‘ya göre Netflix, 23 Mayıs’ta ücretli paylaşım politikalarını kullanıcılara bildirdikten sonraki dört gün içinde abone sayısında büyük bir artış yaşadı.

Bu süre zarfında günlük ortalama abone sayısı 73.000‘e yükselerek, Netflix’in önceki 60 günlük ortalamasına göre %102‘lik bir artış gösterdi. Antenna, yayıncının hem 26 Mayıs hem de 27 Mayıs’ta 100.000 abone kazandığını belirtiyor. İlginç bir şekilde bu rakam, 2020’de koronavirüs kısıtlamaları başladığında elde ettiği abone sayısından bile daha fazla.

Netflix’in yeni şifre paylaşım politikaları, abonelerden hesaplarını ev hanesi dışında yaşayan en fazla iki kişiyle paylaşmaları için ayda fazladan ücret ödemelerini istiyor. Netflix, değişikliklere karşı olası bir “iptal tepkisi” konusunda yatırımcıları uyarsa da, tam tersine, iptallerden daha fazla yeni kayıt olmuş durumda.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir