1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji
0

 

Teknolojinin önemli isimlerinden Google, dosya paylaşım hizmeti Nearby Share’in ismini değiştirerek Quick Share yaptı.

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Google, beklenmedik bir değişiklik yapıyor. Şirket, Android cihazlar arasında dosya transferi için geliştirdiği Nearby Share uygulamasının adını değiştiriyor. Bu değişiklik ise yeni iş birliği iddialarını ortaya çıkarıyor. İşte detaylar!

Google’ın dosya paylaşım hizmeti Quick Share oluyor!

Teknoloji dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Google, dosya paylaşım hizmeti Nearby Share ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Ancak ortaya çıkan haberlere göre şirket, bu hizmetin adını değiştirme kararı aldı.

Google, sevilen özelliğinin adını değiştiriyor!

Bununla birlikte Nearby Share (Yakındakilerle Paylaş) özelliğinin adı artık “Quick Share” (Hızlı Paylaş) olarak yer alacak. Söz konusu değişiklik ise Google Play hizmetlerinin son beta sürümü 23.50.13’te kullanıcılara yapılan bildirimle ortaya çıktı.

Güncelleme sonrası kullanıcılara gönderilen bildirimde ise uygulamanın artık Quick Share olacağı söylendi. Ayrıca yeni bir simgeye sahip olacağı belirtildi. Yeni simge, iki okun birbirine işaret ettiği yarı dairesel kuyrukları olan tasarımla gelecek.

Böyle bir değişiklik olmasına rağmen hizmetin işlevselliği aynı kalacak. Öte yandan Quick Share adı ilginç bir tercih. Bunun nedeni ise Samsung’un Galaxy telefonlarındaki dosya paylaşım aracının da aynı isme sahip olması oluyor.

Google, sevilen özelliğinin adını değiştiriyor!

Sonucunda ise Samsung ile Google arasında bir iş birliği söz konusu olup olmadığı merak konusu oldu. Bununla ilgili iki şirketin de dosya paylaşım hizmetini tek bir özelik adı altında bir araya getireceği iddia ediliyor. Ayrıca bu değişikliğin tüm cihazlara gelmesinin birkaç haftaya yayılacağı belirtiliyor.

Peki, siz Google dosya paylaşım ad değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir