Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, ilk hafta hasılat rekorunu kırdı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, ilk hafta hasılat rekorunu kırdı

0

Hafta sonu gösterime giren Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa animasyon filmi 2023 yılının en iyi açılışını yaparken en iyi iyi açılış hasılatı elde eden animasyon filmi oldu.

Sinema tarihimizin en çok izlenen animasyon serisi olma başarısını gösteren Rafadan Tayfa’nın üçüncü filmi Galaktik Tayfa ilk hafta sonunu geride bırakırken yeni bir rekora da imza attı.

Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa ne kadar izlendi?


Elde edilen bilgilere göre Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa animasyon filmi ilk hafta sonu 439 bin 559 biletli seyirciye ulaştı ve 2023 yılının en iyi açılış yapan yapımı oldu. Ayrıca 27.65 milyon TL hasılat ile animasyon yapımları arasında en yüksek ilk hafta açılışına imza attı.

Rafadan Tayfa Göbeklitepe yapımı ise ilk hafta sonu 586 bin 963 seyirci ve 10.3 milyon hasılat rakamına ulaşmıştı. Bu anlamda 2.5 kat bir artış var ancak bilet fiyatlarının da arttığını hesaba katmak gerek. Gösterim süresi sonunda Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa filmi 55 milyon TL’lik önceki rekoru geride bırakacaktır.

Rafadan Tayfa ekibi bu kez uzaydan gelen esrarengiz misafir ZOBİ ile maceralara atılacak. İsmail Fidan’ın yapımcılığını üstlendiği animasyon filminde Levent Kol, Şirin Giobbi, Yağmur Sergen, Hakan Coşar gibi alıştığımız sesler yine yerini almış.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir