Netflix, korsan içeriklere savaş açtı!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix, korsan içeriklere savaş açtı!

0

Dünyanın en çok aboneye sahip çevrimiçi yayın platformu Netflix, korsan içerik ve yayıncılarına karşı mücadelesiyle gündem oldu.

Milyonlarca kişinin hayatında yer edinen çevrimiçi yayın platformu Netflix, bu kez de içeriklerini ücretsiz servis eden korsan yayıncılara karşı açtığı davalarla gündeme geldi. Platformun üst düzey yöneticileri, somut bir sonuç alana dek hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladı.

Korsan içerikler Netflix’i öldürüyor mu?

Netflix’in hukuk danışmanları, korsan yayıncıların gün geçtikçe yayıldığına ve bununla mücadele etmenin zorluğuna dikkat çekti. Birçok sektör otoritesi, şirketin en büyük rakibi olarak korsan içerik sitelerini görüyor. Zamlanan abonelik ücretleriyle sık sık gündeme gelen Netflix, lisanslı içeriklerini bu sitelerden sildirmek için her türlü yönteme başvurmuş durumda.


Netflix’in kuruluşundan bu yana korsan yayıncılardan şikayetçi olduğu biliniyor. Şirket pandemiden bu yana her yıl büyük karlar açıklamaya devam etse de, korsan yayın platformlarının hızlı yükselişi şirketin üst yönetimini tedirgin etti. Yasaklanan korsan içeriklerin sadece günler sonra tekrar türemeye başlaması, bu savaşın beklenenden daha uzun süreceğini gösteriyor.

Netflix platformu ilk ortaya çıktığında internet hızları bugünkü kadar yüksek olmadığı için, bu platformdan içerik tüketmek bu içerikleri torrent üzerinden indirmekten çok daha pratikti. Günümüzde ise, en uzun ve uzun yüksek çözünürlüklü yapımlar bile oldukça kısa süre içerisinde indirilip internette paylaşılabiliyor.

Netflix yönetimi yaşadıkları korsan yayın sorununun sadece kendilerini değil, yaratıcı içerik üreten tüm sektörleri etkilemekte olduğunu öne sürüyor. Onlara göre bu sorunun çözüm yolu ise, sert devlet düzenlemelerinden ve ağır cezalardan geçiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Netflix aboneliğiniz var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yanıtlarınız bizim için değerli.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir