Netflix’in elinde patladı: Şifre paylaşım yasağı yarardan çok zarar getirdi!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’in elinde patladı: Şifre paylaşım yasağı yarardan çok zarar getirdi!

0

Netflix’in şifre paylaşma yasağı zarara ve tepkilere yol açıyor. Hesap paylaşımının sonuçlarını ve alternatif seçenekleri keşfedin.


Geçtiğimiz haftalarda Netflix şifre paylaşımlarıyla alakalı yeni bir düzenleme getirdi. Bu düzenleme kapsamında 1 hesabı sadece 1 hane üyeleri kullanabilecekti. Yani anne, babanız veya ev arkadaşınızla şifrenizi paylaşabilirsiniz fakat aynı evde yaşamadığınız kişilerle paylaşamazsınız. Ancak bu yasak Netflix’e kardan çok zarar getirdi. İşte Netflix şifre paylaşma yasağı ve sonuçları hakkında detaylar…

Netflix şifre paylaşma yasağı kar ettirmesi gerekirken zarar ettirdi!

Amerika merkezli dijital yayın platformu Netflix, geçtiğimiz haftalarda yeni düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemelere göre şifrenizi aynı evde yaşamadığınız kişilerle paylaşmanız yasak. Şifrenizi paylaşmanız halinde Netflix yakın konumlarda bulunmayan ve hesaba giriş yapılan her cihaz için ceza olarak ekstra ücret talep ediyor. Netflix gelen bu ücretlerle gelirlerini arttırmanın peşindeydi. Ancak işler çokta istediği gibi ilerlemedi.

Netflix özellikle Twitter’da topa tutuldu. Amazon Prime Video gibi diğer yayın platformları Netflix ile dalga geçtiler. Ve ardından “hiçbir zaman böyle yasaklara ihtiyaç duymayacağız” gibi paylaşımlar yaptılar. Netflix kullanıcılarıysa gelen bu kararın ardından Twitter’da #CancelNetflix hashtagini başlattılar. Bu hastag altındaki tweetlere bakıldığında birçok kullanıcının gerçekten hesaplarını devre dışı bıraktığı görüldü.

Diğer yayıncı kuruluşların alaycı ifadeleri, kullanıcılardan gelen tepkiler ve hesap iptallerine bakıldığında Netflix için işlerin iyiye gittiğini söylemek oldukça zor. İlerleyen günlerde şirket karlılık artışı raporlamayı hedeflediğini bildirdi. Resmi kar oranlarıyla ilgili olaraksa Netflix’ten bir açıklama yok.

Netflix şifre paylaşma yasağına takılmadan nasıl şifremi paylaşabilirim?

Netflix, Netflix hesabını ev dışından biriyle paylaşmak isteyen kullanıcılar için iki seçenek sunuyor:

 
1. Üyelik Transferi: Hesabınızdaki biri, kendi üyeliğine sahip olabilir ve üyelik ücretini kendi ödeyebilir. Profillerini yeni bir hesaba aktararak, ana hesaptan bağımsız olarak kendi bireysel aboneliklerine sahip olabilirler.
Hesabı 7,99 dolar karşılığında Paylaşın: Başka bir seçenek olarak, Netflix hesabınızı aynı evde yaşamayan biriyle paylaşabilirsiniz. Bunun için “Netflix Hesap Paylaşımı” planına abone olmanız gerekmektedir. Bu seçenek, aylık 7,99 dolarlık bir ücretle sunulmaktadır. Paylaşılan hesap parolasını kullanan kişi, sizin bulunduğunuz yerin dışından Netflix’e erişim sağlayabilir. 
 
Ancak, bu seçenek tüm abonelere sunulmamaktadır ve başka birinin hesabını kullanarak veya üçüncü taraf hizmetleriyle abone olanlar bu plana dahil edilmemektedir.

Peki siz Netflix şifre paylaşma yasağı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir