Konami’nin efsane oyunları film ve anime oluyor!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Konami’nin efsane oyunları film ve anime oluyor!

0

Konami Animation resmen kuruldu. Japon oyun devi, popüler serilerini animasyon veya film olarak geliştireceğini açıkladı.

 

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden biri olan Konami, Konami Animation adında yeni bir animasyon stüdyosu kurduğunu duyurdu. Japon stüdyo, şirketin popüler oyunlarını anime ve film uyarlamalarına çevirecek.

Konami Animation ile yeni anime ve filmler yolda

Konami Animation ilk projesini açıkladı. Yu-Gi-Oh isimli kart oyununun 25. yıldönümü anısına “Yu-Gi-Oh Card Game Chronicles” başlıklı özel bir anime geliştirdiğini ifade etti. Kısa film, serinin unutulmaz düellolarını ve anlarını içeriyor.

Konami yetkililerine göre, animasyon stüdyosu üç ana başlıkta projeler geliştirecek. İlk olarak oyun geliştirme sürecini destekleyen ilkeler göze bulundurulacak. Bu, uyarlama projelerde oyun hikayesine ve karakterlerine önem verileceği anlamına geliyor.

Stüdyo ayrıca sanat yönetiminde de benzersizi yakalamak istediğini söyledi. “Animasyonun her seviyesinde” yer alacağını belirten Japon şirket, bu kapsamda büyük ve küçük bütçeli birçok proje geliştirecek gibi duruyor.

Üçüncü olarak Konami Animation, oyun geliştirme teknolojilerini animasyon projelerine dahil etmek istiyor. Bu şekilde anime ve film dünyasına da saygı göstereceğini ifade etti.

Silent Hill 2 Remake

Bu hamle ile Konami, popüler serilerini oyunların ötesine daha geniş kitlelere sunma fırsatı yakalayacak. Şirket, animasyon sektöründen yararlanarak ikonik yapımlarını dijital dünyaya getirecek. İlk proje Yu-Gi-Oh Card Game Chronicles’i bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Konami’nin hangi yapımları film veya anime olarak sunulmalı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir