Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

0

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Google, Android arama çubuğu arayüzünde değişiklik yapıyor. İşte detaylar!

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Google, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket bu kez Android uygulamasında çok beklenen değişikliklerden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Çıkan haberlere göre Google arama çubuğu Android uygulamasında değişikliğe uğrayacak.

Google Arama çubuğu Android uygulamasında artık altta olacak!


Teknoloji şirketleri arasına önemli bir yere sahip olan Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de kullanıcıların çoğunun uzun zamandır beklediği Google Arama çubuğunu yeri oluyor.

Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Ortaya çıkan haberlere göre Google, Android uygulaması için yeni bir arayüzü test ediyor. Bu arayüzle birlikte ana arama çubuğunun ekrandaki yeri değişiyor. Şirket, Google uygulamasının son beta sürümünde arama çubuğunu en alta yerleştiren bir işareti etkin hale getirdi.

Güncellenen arayüzle birlikte ekran görüntüleri de ortaya çıktı. Ekran görüntülerine baktığımızda da arama çubuğunun altta yer aldığını görmek mümkün. Filtreler, kısımlar ve hesap seçenekleri gibi menüler de ekranın üst kısmındaki yerini koruyor. Bu da sadece arama çubuğunun yerinin değiştiğini gösteriyor.

Google’ın iOS için Chrome’da da adres çubuğunu aşağı taşıma seçeneği sunması bu tasarımın Android uygulamasında da geniş alanda kullanıma sunulma ihtimalini artırıyor. Özellikle son zamanlarda arama çubuklarının altta yer alması nedeniyle Google’ın bu konuda geç bile kaldığını söyleyebiliriz.


Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Google’ın bu yeniliği ise Android uygulamasının 14.48.26.29.arm64 sürümünde ortaya çıktı. Ancak bu değişikliğin daha geniş kullanıma mı sunulacağı yoksa yalnızca bir deneme mi olacağı henüz belli değil. Google, arayüz değişikliklerini genel kullanıma sunmadan önce test ediyor.

Peki, siz Google Arama çubuğu değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir